Ознака: братислава
Свет 30.07.21 | 12:51

Блокади на улици во Братислава поради нов закон за корона вирусот

Околу 1.500 демонстранти против словачката политика против корона вирусот го блокираа сообраќајот во Братислава, барајќи од владата да го повлече новиот закон со правила...

Македонија 15.06.21 | 15:27

Османи и Корчок официјално ја отворија македонската амбасада во Братислава

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска во Братислава официјално ја отвори македонската Амбасада во Словачката Република, во присуство на својот хомолог,...

Свет 24.01.20 | 10:38

Министер ноќва пијан демолирал ресторан, утрово поднесе оставка

Словачкиот министер за животна средина Ласло Солумос денеска соопшти дека поднел оставка откако ноќеска наводно пијан, заедно со неговиот брат, учестувал во демолирање...

Свет 01.10.19 | 16:20

Дојави за бомби во неколку судови во Братислава

Во неколку судови во Братислава примени беа денеска дојави за поставени бомби, што предизвика евакуација на зградите, изјави портпаролката на полицијата Вероника Сламкова. Меѓу...

Фудбал 10.07.19 | 23:44

Летаа столици и маси: Масовна тепачка на навивачите на Ајакс и Краков против оние на Левски

Столици, маси и шишиња летаа во центарот на Братислава каде во масовна тепачка се пресметаа навивачите на холандскиот првак Ајакс и оние на Краков, против поддржувачите...