Ознака: бранко црвенковски
Македонија 05.05.21 | 09:37

СДСМ: Веруваме дека најавата за враќање на Црвенковски нема да се случи

Изминативе денови во јавноста беше пласирана информацијата дека поранешниот премер и претседател на Македонија и лидер на СДСМ, Бранко Црвенкосвки по долгогодишна...

Македонија 28.04.21 | 10:29

Прв е Охрид: Луѓе блиски до Црвенковски формираат независни листи за локалните избори

Денеска во Општина Охрид е формиран Иницијативен одбор за подготовка и поднесување на листа на независни кандидати за членови и на општинскиот Совет за претстојните...

Твитови 03.03.21 | 09:58

Ноќеска Бранко ми дојде на сон

Ноќеска Бранко ми дојде на сон. Лично он. Со виски во едната рака, пура во другата. Со брадата несредена, рошав ко шо си го знаеме, ама убав некако…. И љут. Ифрит. Ноќеска...

Македонија 23.01.21 | 16:07

Со евтини финти Заев го предизвикува Црвенковски да се кандидира за лидер на СДСМ

Зоран Заев во интервју за „Трилинг“ саркастично вели дена можно е фракцијата на Бранко Црвенковски да победи на конгресот на СДСМ. Како би кажал дали очекувам или не,...

Македонија 23.01.21 | 12:49

Заев: Можно е фракцијата на Црвенковски да победи на конгресот во СДСМ

Вчера Зоран Заев во интервју за „Трилинг“ истакна дека можно е фракцијата на Бранко Црвенковски да победи на конгресот на СДСМ. Како би кажал дали очекувам или не, не...

Македонија 30.12.20 | 11:04

Заев го боли уво за замрзнатото членство на Црвенковски, битен му е само сопствениот рејтинг

Поранешниот претседател и премиер и основач на владејачкиот СДСМ, Бранко Црвенковски, останува на ставот да не дава изјави за медиумите-велат од неговиот кабинет за...

Македонија 26.12.20 | 18:20

Заев расчистува со Бранко и бранковистите

Премиерот Зоран Заев ја упати можеби најострата порака која досега ја изрекол кон неговиот некогашен партиски лидер и поранешен шеф на државата Бранко Црвенковски. Па...

Македонија 08.12.20 | 23:09

Еднаш претседател, засекогаш претседател: Пендаровски не се согласува со Црвенковски

Претседателот на државата Стево Пендаровски не се согласува со испратеното писмо од поранешниот претседател Бранко Црвенковски до сопатијците на СДСМ да се оградат...

Македонија 07.12.20 | 10:15

Црвенковски може да сѐ откаже од се, само не од Македонија и СДСМ

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски во вчерашното гостување на телевизија Сител рече дека Владата направила лапсус со изборот на Владо Бучковски за преговарач...

Македонија 05.12.20 | 14:49

Заев: Тамам работа ако му се лутам на Црвенковски

Не му се лутам на Црвенковски за реакцијата, напротив тој треба да биде активен, рече премиерот Зоран Заев во гостување на радио емисијата „Стадион“ на Канал 77. -Тоа...

Македонија 30.11.20 | 11:00

„На Папата никој не му моча у вискито“, оваа лекција се учеше прва кога се пристапуваше во СДСМ

Го замислувам Бранко седнат на фотеља дома, пред исклучен телевизор, со чаша виски во рака ама не пие. Само гледа во празниот екран и вака си мисли: Тој Зоки ќе скапеше...

Вести 27.11.20 | 17:01

Заев го губи тронот во СДСМ: Црвенковски добива поддршка од партиски функционери, премиерот бега од медиуми

Заев избега од медиумите откако Црвенковски му го затресе тлото под нозете и ја стави под знак прашање неговата контрола врз СДСМ, објави Алфа. Дека Заев е во многу незавидна...

Македонија 27.11.20 | 13:01

Богдановиќ: Верувам дека искрени се намерите на Црвенковски

За писмото на поранешниот претседател на државата, но и претседател на СДСМ, Бранко Црвенковски и неговиот повик партијата да свика централен одбор, градоначалникот...

Македонија 27.11.20 | 09:52

Основачите на СДСМ бараат оставка од Заев: Веднаш да замине од СДСМ и од фунцијата премиер

Некогашното раководство на СДСМ повикува на здрав разум и свест, оставка и одговорност по објавувувањето на скандалозното интервју на актуелниот претседател на СДСМ...

Македонија 26.11.20 | 19:34

Костадинов: СДСМ носи храбри и патриотски одлуки, Бранко е историја

– Секој има право на свое мислење и став, дури и кога доаѓа после години молк. Но граѓаните и СДСМ, одамна и на време избраа европска иднина. Избраа да носат храбри и патриотски...

Македонија 26.11.20 | 17:29

СДСМ контра Црвенковски: Ставовите на премиерот се ставови на партијата

СДСМ го одби повикот на поранешниот партиски лидер и претседател на државата Бранко Црвенковски неговата матична партија да го свика Централниот одбор и да се огради...

Твитови 26.11.20 | 16:21

Бранко се откажа од СДС, а Љубчо дава подршка…Јес да политика е ку*ва, ама овоа е превише

Социјалните мрежи вријат. Речиси сите го осудуваат Зоран Заев за предавството на македонскиот народ и додворувањето на Бугарија, при што ја изгуби и подршката од основачот...

Македонија 26.11.20 | 14:36

Се јави Црвенковски: Го замрзнува членството во СДСМ сѐ додека партијата не се огради од Заев

Бранко Црвенковски, поранешниот Претседател на Република Македонија, основач и долгогодишен претседател на СДСМ, упати јавно обраќање до раководството и до членовите...

Македонија 12.07.20 | 12:52

Го избрка Бранко или Бранко го пушта низ вода Заев – СДСМ без поддршка од Црвенковски

Каде е Бранко Црвенковски пред претстојните избори, кога, во среда Македонија ја бира новата Влада? Иако досега знаел јавно да даде поддршка на партијата со која раководеше...

Македонија 03.07.20 | 12:35

Нови „бомби“: Заев се фали дека има 8,5 милиони евра капитал и оти го „исчистил“ Бранко од СДСМ

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разговор кој Зоран Заев го водел со непознато лице. На...