Ознака: Бранислав Лечиќ
Естрада 17.07.21 | 21:53

Даниела Штајнфелд поднела приговор за отфрлената тужба за силување: Обвинителството со недели инсистираше да почнам постапка

Актерката Даниела Штајнфелд, која го обвини Бранислив Лечиќ за силување, соопшти дека преку својот адвокат вложила жалба на одлуката на Обвинителството да ја отфрли...

Сцена 13.07.21 | 15:55

Првата сопруга била 18 години помлада од него, a втората 31: Ова е всушност Бранислав Лечиќ

Кривичната пријава на Данијела Штајнфелд, што ја поднесе против Бранислав Лечиќ, за сторено кривично дела силување, беше отфрлена од Вишото јавно обвинителство во Белград....

Естрада 13.07.21 | 13:35

Сега ние ќе објавиме информации за Даниела: Правниот тим на Лечиќ по отфрлувањето на тужбата за силување

Откако Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрли кривичната пријава за силување на актерката Данијела Штејнфелд поднесена против Бранислав Лечиќ, од неговиот...

Естрада 13.07.21 | 10:57

Oтфрлено обвинението за силување против Бранислав Лечиќ

Вишото јавно обвинителство во Белград ја отфрлило кривичната пријава за силување на актерката Данијела Штејнфелд против постариот колега Бранислав Лечиќ. Српските...

Естрада 10.04.21 | 08:10

Обвинителството ќе покрене кривична пријава против Бранислав Лечиќ во врска со обвинувањата за силување

Против српскиот актер, Бранислав Лечиќ, ќе биде поднесена кривична пријава до Вишото јавно обвинителство во Белград во врска со обвинувањата дека ја силувал актерката...

Калеидоскоп 08.04.21 | 09:53

Чувствував како ме крши: Уште една актерка го обвини Лечиќ за силување

Српската актерка Мерима Исаковиќ, која доживеа несреќа на 21 година и остана неподвижна, остварила голем број успешни улоги, а сега се присетила на деталите поврзани...

Филм 05.04.21 | 09:43

Бранислав Лечиќ избега од Белград: По обвинувањата за силување, се сокри во проколнатата населба

Според пишувањето на српските медиуми, Бранислав Лечиќ наводно решил да побегне од метежот што го придружува по обвинувањето на актерката Даниела Штајнфелд дека ја...

Естрада 28.03.21 | 17:08

Дали силувана жена по 3 години може да снима филм со секс-сцени?: Прашање за случајот Лечиќ-Штајфелд ја разбранува јавноста

Корисник на социјалната мрежа „Твитер“ упати јавно прашање до сите жени и психолози: Дали жена која била силувана може да може да снима филм со бројни секс – сцени,...

Филм 28.03.21 | 12:29

Ова е единствената фотографија на жртвата и обвинетиот

Актерката Данијела Штајнфелд (37), која обвини дека на 7. мај 2012. ја силувал колегата Бранислав Лечиќ (66), тврди дека сексуалниот напад се случил во време кога таа и Лечиќ...

Естрада 27.03.21 | 11:12

Лечиќ по седумчасовното испрашување во полицијата: Не давам веќе изјави

Актерот Бранислав Лечиќ, по седумчасовниот информативен разговор во полицијата синоќа во врска со обвинувањата на неговата колешка Даниела Штајнфелд дека ја силувал,...

Естрада 26.03.21 | 22:37

Лечиќ бил седум часа на распит, негирал дека ја силувал Даниела Штајнфелд

Српскиот актер, Бранислав Лечиќ, кој е обвинет од колешката Даниела Штајнфелд за силување, ја напушти полициската станица, по неколкучасовно испрашување. Имено, актерот...

Филм 25.03.21 | 15:18

Итно се огласи актерот Лечиќ: Решив, се повлекувам!

Актерот и политичар Бранислав Лечиќ најави дека добил покана утре да даде исказ во Вишото јавно обвинителство во Белград по повод обвинувањата  на колешката Данијела...

Филм 25.03.21 | 14:29

Актерите го исфрлија Лечиќ од претстава: Не сакаат да играат со него, тој жестоко им одговори

Раководството на белградскиот драмски театар одлучи да го исклучи актерот Бранислав Лечиќ од претставата „Кога цветаат тиквите“, сето тоа поради актерите на овој...

Естрада 25.03.21 | 10:19

„Њујорк тајмс“ го анализирал разговорот меѓу Данијела Штајнфелд и Бранислав Лечиќ: Нема индиции дека е точно

Снимката од разговорот помеѓу актерката Даниела Штајнфелд и актерот Бранислав Лечиќ која актерката ја достави до обвинителството со други докази, е дел од подолг разговор...

Балкан 25.03.21 | 00:00

Лечиќ ѝ се обрати на Штајнфелд: И јас сум силуван

Актерот Бранислав Лечиќ обвинет за силување од колешката Данијела Штајнфелд дека ја силувал пред девет години, се појави на видеоснимка преку која ѝ се обраќа. Лечиќ...

Естрада 23.03.21 | 17:51

Мирјана Карановиќ одби да глуми заедно со Бранислав Лечиќ

Српската актерка Мирјана Карановиќ го информира Југословенско драмско позориште дека одбива да игра во претстава заедно со Бранислав Лечиќ. Карановиќ, како што пишува...

Балкан 23.03.21 | 12:15

Како само ја бранеше Милена Радуловиќ, а не бил ништо подобар од колегата од факултет

Неодамна кога актерката Милена Радуловиќ, која во исповед за Блиц го обвини педагогот Мирослав Мика Алексиќ за силување, меѓу првите поддршка ѝ пружи токму актерот...

Балкан 23.03.21 | 10:50

Новинарката Христина Стоиљковиќ е втората жртва на Бранислав Лечиќ

По тврдењето на актерката Даниела Штајнфелд дека била жртва на сексуално злоставување на колегата актер, режисер и поранешен министер за култура Бранислав Лечиќ, се...

Балкан 23.03.21 | 10:39

Бранислав Лечиќ: Обвинението за силување е гнасна лага која се обидува да ме дискредитира

По обвинувањата на актерката Даниела Штајнфелд дека била силувана од страна на Бранислав Лечиќ се огласи и актерот кој за ова обвинение вели дека е гнасна лага која...

Балкан 23.03.21 | 09:16

Дали си нормална, тоа е чест, а не загрозеност: Лечиќ го признал силувањето

Актерката Данијела Штајнфелд во интервју открива дека ја силувал актерот Бранислав Лечиќ. Таа вели дека тоа се случило на 7 мај 2012 година, над Белград. Таа вечер, тој...