Ознака: браќа
Црна хроника 21.09.20 | 18:29

Снимка од апсењето на браќата дилери што го тероризираа Кичево

Уапсените браќа од Кичево, кои важеле за страв и трепет во градот се Ариф и Шпенд Алили. Тие се уапсени на булевар во центарот на градот, под обвинение за трговија со дрога. Двајца...

Црна хроника 20.09.20 | 14:58

Двајца браќа паднаа пред полицијата

Претреси во Кичево, приведени дилери на дрога На 19.09.2020 Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ во соработка со Одделот за специјални полициски операции и полициски...

Црна хроника 03.09.20 | 13:43

Агресивно однесување на двајца браќа во тетовската болница: Ги нападнале полицајците што дошле да ги смират

Двајца браќа биле приведени ноќеска во тетовската полиција откако претходно агресивно се однесувале во клиничката болница и кон полицајци кои дошле за да интервенираат. Браќата...

Македонија 20.08.20 | 12:52

Невиден непотизам во новите состави: Eдниот Бесими министер, другиот – пратеник

Албанската јавност реагира на предлогот Фатмир Бесими од ДУИ да го води Министерството за финанси, затоа што во новиот парламентарен состав пратеник од редовите на...

Црна хроника 13.08.20 | 12:12

Поседувале над 8.000 слики и видеа: Двајца битолчани обвинети за дистрибуција на детска порнографија

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Битола поднесе Обвинителен акт против двајца браќа на возраст од 51 и 52 години, од кои едниот се товари...

Црна хроника 07.08.20 | 12:39

Вчера две тепачки меѓу браќа, и двете за пари

Во текот на вчерашниот ден две тепачки помеѓу браќа биле пријавени во полиција. Прво, во 16.30 часот во Полициско одделение Ростуше Џ.З.(54) од с.Присојница пријавил дека...

Црна хроника 25.05.20 | 14:09

Браќа правеле журка до 4 сабајле, пијани тргнале да бегаат откако нападнале полицајци

Утрово во 4 часот, до полицијата стигнала поплака за гласна музика во с. Кучевиште, скопско на ул. „4“ во близина на црквата “Св.Спас“, во семејната куќа на лицата Љ.К....

Црна хроника 02.01.20 | 09:48

Маж се обидел да си го убие братот за време на новогодишната ноќ

Скопското Обвинителство донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице кое се обидело да го убие својот брат за време на новогодишната ноќ во семејниот...

Останати спортови 27.12.19 | 11:04

И покрај уцените, на браќата не им успеа: Скијачката федерација нема да биде „Северна“

На редовното годишно собрание на Скијачката федерација на Македонија, како една од главните точки е ставена точка за промена на името во Скијачка федерација на Република...

Црна хроника 03.12.19 | 11:51

Синовите на Цветковски наскоро во суд за нападот врз полицаецот Филиповски во дискотеката во Марино

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен акт против две лица, од кои едниот обвинет се гони за кривично...

Македонија 23.09.19 | 18:23

Нефи Усеини повика да се бранат покривите на неговите браќа

Советникот Нефи Усеини преку Фејсбук статус повика на протест против акцијата за уривање на дивоградбите во Охрид. Во статусот тој алудира на тоа дека не се уриваат...

Црна хроника 20.08.19 | 12:38

Дефект, па влошена состојба: Браќа од Скопје доживеаја драма на Шар Планина

Двајца браќа од Скопје кои со мотоцикли вчера тргнале да се искачуваат на Титов врв, но заталкале на Шар Планина, ноќеска се спасени од полициски службаници од станицата...

Црна хроника 01.04.19 | 15:23

Двајца браќа ја натепале сестра си синоќа во Сарај

Синоќа во Полициското одделение Сарај, М.Е. (35) од село Сарај пријавила дека во дворот од семејната куќа во Сарај била физички нападната од нејзините браќа Д.И. (32) и Е.И....

Црна хроника 23.03.19 | 16:25

Браќа затвореници во „Идризово“ се истепале, едниот е прободен со нож

На 22.03.2019 година околу 12:20 часот во СВР-Скопје било пријавено дека во КПУ „Идризово“-Скопје, во затворениот дел од амбулантата, на затвореникот О.А. (34) од Скопје му биле...

Црна хроника 18.03.19 | 15:37

Двајца браќа запалиле оган за скара, предизвикале пожар кој зафатил букова шума

Вчера околу 11 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Сливница“, атар на село Русиново, беровско, настанал пожар во кој била зафатена...

Црна хроника 08.03.19 | 19:02

Двајца браќа нападнати среде бел ден во Скопје

Во текот на вчерашниот ден во СВР Скопје, В.А. (19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13 часот тој и неговиот брат М.А. физички биле нападнати од лицата А.Б., Р.И. и А.Л.. Се...

Црна хроника 17.02.19 | 23:11

Двајца браќа се пресметале поради нарушени фамилијарни односи

Вчера околу 15 часот во село Радање, Општина Карбинци поради нарушени фамилијарни односи настанала вербална расправија, а потоа и физичка пресметка помеѓу браќата М.М....