Ознака: Браќа Миладиновци
Црна хроника 24.01.20 | 11:22

Пожар во зоопросторија на гимназијата „Браќа Миладиновци“

Во зоопросторијата на гимназијата „Браќа Миладиновци“ во скопската населба Драчево утринава избувна пожар на кој сè уште интервенираат скопските пожарникари. Од...

Култура 24.08.19 | 14:48

Јовица Ивановски е добитник на наградата „Браќа Миладиновци“ на СВП

Јовица Ивановски со стихозбирката „Човек“ е добитникот на годинашната награда „Браќа Миладиновци“, која ја доделува „Струшки вечери на поезијата“. Одлуката на...

Култура 22.05.19 | 12:22

22 издание на манифестацијата „Денови на браќата Миладиновци“ во Хрватска

22 издание на „Денови на браќата Миладиновци“ почнува утре во одиек, Хрватска под наслов: „Две татковини-Двије домовине“. Во Oсиек во чeтвртoк, (23 мај 2019 година) 16,00-17:00...

Култура 27.03.19 | 10:08

„Учениците раскажуваат“ во Градска библиотека „Браќа Миладиновци“

На 28 март 2019 година, во ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ ќе се одржи манифестацијата „Учениците раскажуваат“. Во првиот дел на програмата ученици од ООУ...

Култура 05.03.19 | 11:38

Библиобус во скопските приградски населби ја популаризира книгата

Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ со финансиска поддршка од Град Скопје изминатиот период набави нова подвижна библиотека – Библиобус. Библиобус / фото: Град...