Ознака: брачен пар
Здравје 02.04.20 | 14:56

Се чекаат резултати за брачна двојка од Струмичко, сместени во карантин во „Макпетрол“

Брачен пар од Струмичко што е сместен во карантин во Маврово, од синоќа се наоѓа на инфективното одделение во гостиварската болница. Двајцата се тестирани и се очекува...

Балкан 20.11.19 | 10:06

Умрела 4 дена по свадбата: Сопругот не престанал да ја тера на секс иако обилно крвавела

Апелациониот суд во Косово го врати на почеток судењето за смртта на Антигона Морина, која почина четири дена по свадбата со Хилми Зена. Случајот за несреќата што се...

Калеидоскоп 11.09.19 | 12:05

Банка по грешка им префрлила 120 000 долари, потрошиле сè до последен цент

Брачен пар од Пенсилванија бил пријатно изненаден кога на нивната сметка по грешка биле префрлени 120 000 долари. Роберт и Тифани Вилијамс не помислиле на враќање на средствата,...

Калеидоскоп 24.06.19 | 14:33

Со својот „Мустанг“ го здробил „Авеото“: Фудбалер на Севилја предизвикал сообраќајка, усмртил брачен пар

Младиот напаѓач кој настапува за вториот тим на шпанска Севилја, Жоао Малек (20) предизвикал страшна сообраќајна несреќа во која загинале две лица во неговиот роден...

Црна хроника 14.06.19 | 18:21

Брачен пар нападнат во кафеана во Кисела Вода

Вчера 30-тина минути по полноќ во Полициската станица Кисела Вода, Д.С.Д. (33) од Скопје пријавила дека околу 00.30 часот во угостителски објект на бул. „Борис Трајковски“...

Свет 20.04.19 | 20:02

Брачен пар осуден на доживотен затвор поради злоставување на децата

рачен пар од Калифорнија кој ја призна вината за повеќегодишното злоставување на нивните 12 деца, е осуден на доживотна казна затвор. Дејвид и Луиз Терпин се осудени...

Црна хроника 14.03.19 | 15:43

Четири лица нападнале брачен пар вчера во Маџари

Вчера попладне во СВР Скопје, Б.С. (42) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 часот на улица „Франц Лист“, населба Маџари, четири лица физички ја нападнале неа и нејзиниот...