Ознака: Божикна честитка
Македонија 07.01.23 | 10:18

Маричиќ: Овие денови нека бидат поттик да се однесуваме одговорно за доброто на сегашните и идните генерации

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ упати честитка до граѓаните од православна вероисповед по повод Божиќ. Денот на љубовта, на раѓањето, на заедништво...

Македонија 07.01.23 | 09:28

Ковачевски: Со добра мисла и добри дела може да одиме напред

Премиерот Димитар Ковачевски, во име на Владата и во свое лично име, упати честитка за Божиќ до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија,...

Македонија 07.01.23 | 09:17

Со грижа и посветеност да ги сакаме и да ги почитуваме татковината, историјата, културата, јазикот и сета оставнина од нашите предци

Православните христијани во земјава денеска го слават Рождеството Христово – Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква-Охридска архиепископија изутринава...

Калеидоскоп 07.01.23 | 08:56

15 најубави пораки за да честитате Божиќ

Модерниот начин на живот и технологијата го променија секојдневието што го живееем, а недостатокот на слободно време доведува до тоа Божиќ се’ почесто да се честита...

Македонија 07.01.23 | 08:46

Да си подадеме рака едни на други и со верба да работиме на нашата заедничка и подобра иднина

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го честита големиот христијански празник Рождество Христово – Божиќ. Овој ден на кој го славиме животот, новите почетоци...

Фудбал 29.12.22 | 08:21

Ибрахимовиќ го покажа извајаното тело и порача: Среќен Божиќ на вашите сопруги

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ секогаш знае како да стане главна тема во медиумите, а така беше и овој пат со неговата честитка за Божиќ. Фудбалерот на Милан испрати...

Македонија 06.01.22 | 12:54

Пендаровски: Безрезервно да даруваме љубов и почит кон ближните, градејќи хармонија во домот и во целото општество

Честитка од претседателот Пендаровски по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божик Претседателот Стево Пендаровски, по повод големиот христијански...

Македонија 06.01.22 | 11:00

Мицкоски го честита Божиќ: Во овие мигови важно е да сме сплотени со чесна мисла и добри дела, само така ќе имаме мир

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски упати честитка по повод празникот Рождество Христово Божиќ До: Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска...

Семејство 23.12.21 | 22:15

Светот конечно ја виде Лилибет Дајана

Меган Маркл и принцот Хари ја споделија првата фотографија со нивната ќерка Лилибет Дајана. Фотографијата е дел од божиќната честитка за 2022 година, објавена шест месеци...

Семејство 13.12.21 | 11:35

Божиќна честитка од Кејт и Вилијам

Кралскиот пар принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон на Инстаграм објавија традиционална божиќна фотографија на која позираат со своите три деца. Во...

Македонија 06.01.21 | 14:21

Честитка од Пендаровски: Божикните празници нека бидат дополнителен мотив да истраеме наспроти сите искушенија

Претседателот на државата Стево Пендаровски упати честитка до граѓаните по повод големиот христијански празник Христовото раѓање – Божик. По повод празникот, Пендаровски...

Македонија 07.01.20 | 14:35

Мицкоски: Македонија има луѓе за нови победи и успеси, а нивната шанса доаѓа допрва

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во божикната честитка на верниците им посака мир и благосостојба, многу среќа, здравје, спокој и љубов. Македонија со...

Фудбал 25.12.19 | 09:00

Каква новогодишна елка, Ибра има појака идеја

Католиците и некои православни верници денес го прославуваат раѓањето Христово – Божик, а празникот го честита и фудбалерот Златан Ибрахимовиќ. Но, бидејќи се што...

Македонија 06.01.19 | 12:14

Иванов со честитка за Божиќ: На сите верници им посакувам домови исполнети со мир и радост

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод големиот празник раѓањето Христово – Божиќ упати честитка до поглаварот на Македонската православна...

Македонија 25.12.18 | 09:22

Со благословот на Христовото раѓање да ги дочекаме идните денови исполнети со ведрина и верба дека секој нареден ден ќе биде подобар

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, присуствуваше на црковната служба со која по повод празникот Христово раѓање – Божик, во храмот „Пресвето...

Македонија 24.12.18 | 15:33

Божикна честитка на бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов

Бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов упати честитка по повод празникот Божик, што утре го слават граѓаните на Македонија со католичка вероисповед. –...

Калеидоскоп 15.12.18 | 20:15

Дали е ова најслатката Божикна честитка на Кејт и Вилијам?

Тројцата најмлади членови на петчленото семејство го привлекуваат вниманието на преслатката фотографија. Имено, Кенсингтонската палата објавила фотографија од принцот...