Ознака: Божиќна честитка
Свет 07.01.22 | 18:31

Бајден со семејството го честитаа православниот Божиќ

Американскиот претседател Џо Бајден и неговата сопруга Џил денеска им го честитаа Божиќ на православните христијани во САД и ширум светот. Како и многу други во текот...

Македонија 06.01.22 | 19:11

Мисјаловски испрати честитка за Бадник и Божиќ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, на социјалните мрежи објави честитка по повод големите христијански празници Бадник и Раѓање Христово – Божиќ. Честит...

Македонија 06.01.22 | 18:55

Митрополитот Агатангел: Вонредните животни околности да ни бидат прилика да се преиспитаме и да се покаеме

Во пресрет на големиот христијански празник Рождеството Христово Божик, митрополитот Повардарски Агатангел традиционално упати до првославните верници Божикно посление...

Македонија 05.01.22 | 15:30

Божиќна честитка од директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи

Директорот на Комисијата за односи со верските заедници и религиозни групи, Даријан Сотировски, им го честиташе Рождеството Христово – Божиќ на архиепископот охридски...

Калеидоскоп 24.12.19 | 11:35

Божиќна честитка на бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов

Бискупот скопски и епарх струмичко-скопски Киро Стојанов упати честитка по повод празникот Божик, што утре го слават граѓаните со католичка вероисповед. Браќа и сестри!...