Ознака: Борко Ристовски
Останати спортови 02.06.21 | 21:10

Ристовски: Ваучерите во спортот се направени исклучиво за корупција

На денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ на тема „Четири години власт на Заев, четири години украден живот“ во однос спортот говореше Борко Ристовски...

Ракомет 29.05.21 | 23:40

Борко Ристовски за Данаиловски: Добро дете… уште подобар голман. Најди го мирот некаде кога тука не можеше

Огромна трагедија го потресе утрово Охрид и ракометна Македонија. Под засега непознати околности, кои во моментов се истражувани од охридската полиција, животот го...

Ракомет 27.04.21 | 09:57

Борко Ристовски: Не сакам утре мојот син да има идоли како Перо Антиќ

Голманот на ракометниот клуб Вардар, Борко Ристовски, изминатиов период често го критикуваше Перо Антиќ, првиот човек на Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ),...

Останати спортови 20.02.21 | 19:23

Борко Ристовски до АМС: Продолжете да ги понижувате вистинските спортисти

Денеска атлетичарот Дарио Ивановски освои злато. Тој е нов Балкански првак на 3000 метри, тој запиша голем успех на првенството во Турција. На трката на 3.000 метри, Ивановски...

Македонија 01.02.21 | 10:55

Борко Ристовски: Како Македонец дадов поддршка на протестите „За заедничка Македонија“

Денеска за Настаните од 27 април сведочеше голманот на РК Вардар Борко Ристовски. Тој истакна дека тој период не живеел во земјава и за случувањата се интересирал од...

Ракомет 23.01.21 | 18:27

Ристовски: Ваква Македонија е резултат на брзоплета стратегија правена преку телефон

Голманот на македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски, кој го пропушти Светското првенство во Египет, смета дека лошите резултати на македонската ракометна...

Ракомет 18.01.21 | 17:32

Ристовски: Да не беа Лазаров, Пешевски, Митревски и Томовски, се сомневам дека ќе победевме

Ова е второ Светско првенство без Борко Ристовски во нашиот табор, откако Червар не го сврсти во ростерот на македонската селекција за Мундијалот во Франција пред четири...

Ракомет 14.01.21 | 16:36

Борко со поддршка за ракометарите: Среќно момци!

Голманот на Вардар Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет согласно определбата на селекторот Брестовац за подмладување на репрезентацијата....

Ракомет 13.01.21 | 08:40

Брестовац не го зеде Борко во Египет, ќе го нема ни Манасков

Селекторот Данило Брестовац се одлучи да не го повика Борко Ристовски од Вардар во составот за Светското првенство во Египет. На општо изненадување Борко нема да патува...

Естрада 06.01.21 | 20:59

Паричките кај ќерките и синовите, бадник во домот на познатите

Бадниковата вечера е настанот кој си собира најблиските на едно купче. Секако борбата е кај кого ќе се падне паричката, односно на кого новата година ќе му биде најсреќна. Оваа...

Македонија 26.12.20 | 14:58

Ристовски: Со спорт да го јакнеме имунитетот и да спречиме ширење на заразата од КОВИД-19

Драго ми е што успеавме да направиме една компонента на еден тим од доктори и професори кои што ја направивме една организација која што ќе помогне во ова црнило кое...

Ракомет 29.10.20 | 16:54

Борко тргнат од репрезентацијата на Македонија

Борко Ристовски нема да биде во составот на македонската репрезентација на почетокот од новиот квалификациски циклус и дуелите со Финска и со Швајцарија, откако голманот...

Останати спортови 28.10.20 | 22:15

Борко: Ова е брука, жал ми е што легенди како Перо, Тоше и Наумче се дел од сценариото

Долгогодишниот ракометен репрезентативец на Македонија, Борко Ристовски, отворено ги критикуваше случувањата на денешното Изборно Собрание на МОК. Даниел Димевски...

Останати спортови 24.10.20 | 20:56

Ристовски за изборот на претседател на МОК: Борбата е помеѓу две големи зла – Спортот треба да одбере кое е помалото зло

Александра Војнеска Зикова или Даниел Димевски на чело на МОК за голманот на РК Вардар и македонската ракометна репрезентација Борко Ристовски е избор на помалото...

Ракомет 06.09.20 | 22:23

Борко задоволен што Вардар играше во финалето на Сеха лигата

Голманот на Вардар Борко Ристовски и покрај поразот е задоволен од пласманот во финалето на Сеха лигата. Наша прва цел беше финале, затоа што ова е нов тим и натаму се...

Ракомет 05.09.20 | 09:45

Борко со емотивна порака за својот син, еве како тој го бодреше тато

Цела Македонија вчера се радуваше на успехот на Борко Ристовски, но најголема поддршка му беше неговиот син. Душан преку ТВ-екраните го бодреше својот татко, а по мечот,...

Ракомет 22.05.20 | 08:54

Борко со реакција на изјавата на Шилегов за ФК Вардар

Борко Ристовски е меѓу оние кои бурно реагираа по вчерашната изјава на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, дека нема намера да го земе ФК Вардар со долгови. Македонскиот...

Ракомет 15.05.20 | 14:36

Ристовски за мерката Мицкоски: Вистински мерки за вистински промени во спортот

Македонскиот голмански репрезентативец Борко Ристовски на својот Фејсбук профил сподели видео од гостувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на телевизија...

Ракомет 03.05.20 | 16:20

Борко ќе ја плати казната на навивач на Вадар што го веел знамето од Вергина

Втората шампионска титула за ракометниот тим на Вардар донесе огромна радост за навивачката армија на македонската спортска гордост, но еуфоријата по лошо ја памети...

Македонија 29.03.20 | 11:45

Ристовски: Купувајте македонски производи, затоа што ја сакаме Македонија!

Епидемијата од коронавирусот што го зафати светот не погоди сите во Македонија, работници, наставници, лекари, спортисти. Вирусот не избира. Секојдневно сме обземени...