Ознака: Борка
Здравје 27.09.20 | 09:43

Обиколка на Градскиот парк по повод кампањата за борба против рак на дојка „Race for the Cure“

Здружението „Борка – за секој нов ден“ денеска организира настани во 14 градови во Македонија по повод кампањата за борба против рак на дојка „Race for the cure“, а во соработка...

Здравје 23.12.19 | 14:06

Филипче доби благодарница од „БОРКА“

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, денеска присуствуваше на годишниот завршен состанок на членовите на извршниот одбор и собранието на БОРКА, во просториите...

Здравје 27.05.19 | 11:36

„Борка“ и Министерство за здравство во кампања за подигнување на свеста на ракот во Македонија

Министерството за здравство заедно со Здружението за борба против ракот „Борка“ почнуваат со спроведување Кампања за подигнување на свеста за ракот на дојка во Македонија....

Здравје 07.12.18 | 11:43

Ја најдов другарка ми на смртна постела

Пејачката и претседател на здружението „Борка“  Биба Додева раскажа интимна приказна на Конференцијата за 200 жени претприемачки, која се одржа завчера во Скопје. Пред...