Ознака: борјан јовановски
Македонија 25.11.20 | 21:08

И Милевска разочарана од Заев: Ни ги понижи бабите и дедовците, а го гласаа

Иако важат за силни поддржувачи за европската перспектива, но преку потезите на Заев и СДСМ, и дописничката на државната новинска агенција МИА Тања Милевска и нејзиниот...

Македонија 06.12.19 | 23:45

Го мислам цел ден Ацо Кабранов. Сирот чоек, му дишеле у слушалка у ниедно време по ноќевите

Професорот Димитар Апасиев по сведочењето на Орце Камчев за случајот „Рекет“ во кој изјави дека стилистот Сергеј Варошлија и Бојан Јовановски со мутирани гласови...

Македонија 15.11.19 | 16:03

Борјан Јовановски и Никола Тодоров на кафе

Силниот владин поддржувач, новинарот Борјан Јовановски, и поранешниот министер за здравство и потпретседател на Владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров фотографирани...

Македонија 15.10.19 | 23:03

Милевска му се пушти на Хан, вујко ѝ на Макрон

Прес-конференцијата во Луксембург, по поразителниот исход на состанокот на министрите на Европската унија на кој Македонија не го доби ветениот датум за отворање на...

Македонија 30.07.19 | 11:37

Борјан Јовановски се залага да му се врати пасошот на Мијалков поради лекување во странство

Новинарот на новатв.мк и 1тв Борјан Јовановски во контекст на враќањето на пасошот на Сашо Мијалков за лекување во странство се залага државата да биде хумана. Јовановски...

Македонија 19.07.19 | 19:48

Гоце Михајловски го потсети Борјан Јовановски на стара преписка: Kако дел од 1ТВ за жал и ти си дел од едно злосторничко здружување

Новинарот на Канал 5 Гоце Михајловски на фејсбук му пиша на Борјан Јовановски новинарот и уредник на 1ТВ каде сопственик е Боки 13, потсетувајќи го на неговата порака...

Македонија 16.07.19 | 21:44

Борjaн Јовановски: Да не дозволиме глупоста на Катица да ни ги уништи идеалите

Борјан Јовановски, новинар ангажиран во 1ТВ со своја емисија, прв се јави со реакција во јавноста по вчерашното апсење на Борјан Јовановски и оставката на специјалната...

Македонија 02.07.19 | 15:48

Борјан Јовановски бара оставка од Драги Рашковски

Новинарот Борјан Јовановски побара оставка од генералниот секретар Драги Рашновски, откако на денешната прес-конференција најави дека ќе ги тужи новинарите и медиумите...

Македонија 15.05.19 | 23:28

Борјан Јовановски: Да си кажете сите колку хелекси и дијазепами лапате на ден

И новинарот Борјан Јовановски реагираше на аудио-снимката на која пратеникот Павле Богоевски нарачува, најверојатно, кокаин. Тој, за разлика од другите кои побараа...

Македонија 20.03.19 | 13:48

Тешко им оди убедувањето на медиумските поддржувачи на Заев: Преписка на Твитер за бугарскиот карактер на Македонците во Егејска Македонија

Медиумските поддржувачи на Зоран Заев се обидуваат да ја убедат јавноста дека Преспанскиот договор ја гарантира македонската национална определба и македонскиот...

Македонија 09.02.19 | 20:23

Борјан Јовановски: Ново ни е името, но ќе се навикнеме

Новинарот Борјан Јовановски, исклучитечно близок до власта, смета дека на македонските граѓани ќе им треба време за да се навикнат на новото име на државата, но тој е...