Ознака: борче јовчески
Македонија 25.10.21 | 09:06

ВМРО-ДПМНЕ ги објави имињата на полицајците што го следеле Јовчески, на „Вибер“ споделувале што прави

Наместо криминалци, полицијата на Заев и Спасовски брка неостомисленици, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откривајќи го идентитетот на полициските службеници што учествувале...

Македонија 18.10.21 | 16:49

Запишана е нова страница во историјата на Прилеп, рече новоизбраниот градоначалник Борче Јовчески

Доктор Борче Јовчески од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата е нов градоначалник на Прилеп, кој уште во првиот круг победи со 21.196 гласови, или со 6.500 гласови повеќе од противкандидатот...

Македонија 17.10.21 | 20:47

Прилеп го избра својот татко – Борче Јовчески е новиот градоначалник

Според пристигнатите првични резултати од локалните избори 2021 до кои дојде Република Прилеп доби нов градоналаник. Поранешниот министер на СДСМ, Горан Сугарески, кој...

Македонија 17.10.21 | 20:21

Соседите не гласаа за Сугарески , Јовчески со голема предност

Почнаа да пристигаат првите резултати од избирачките места. Според информациите до кои дојде Република во Прилеп кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески води пред...

Македонија 13.10.21 | 10:44

Јовчески: Реконструкција на плоштади, улично осветлување, пешачки зони, паркови и фонтани

Кандидатот за градоначалник на Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Борче Јовчески, од пред прилепската саат кула, презентира повеќе проекти од кои бенефит ќе имаат сите граѓани. ...

Македонија 12.10.21 | 18:42

Даде изјава во ОЈО: Нови закани кон кандидатот за градоначалник на Прилеп Јовчески

Заканите и нападите кон мене и мое семејство продолжија и во текот на вчерашниот ден, изјави денеска по излегување од ОЈО Прилеп кандидатот за градоначалник од редовите...

Македонија 11.10.21 | 21:08

Јовчески: Ја барам вашата поддршка на 17 октомври, за Прилеп и за сите нас

Денес е еден од најзначајните денови за прилепчани. Денес е празник со огромно значење за сите Македонци. Затоа, сакам да ја искористам оваа прилика и да Ви го честитам...

Македонија 08.10.21 | 13:08

Јовчески ветува: Намалување на цената на водата, затоа што граѓаните и фирмите од Прилеп го заслужуваат тоа

Денес ви го презентирам еден од најважните проекти за сите граѓани на Прилеп кој е дел од програмата која ветуваме дека ќе ја реализираме. Проект еднакво важен како...

Македонија 08.10.21 | 12:09

Дали нарачател на заканите по живот, упатени кон кандидатот за градоначалник Борче Јовчески е некој од раководството на СДСМ?

Дали нарачател на заканите по живот, упатени кон кандидатот за градоначалник Борче Јовчески и неговото семејство е некој од раководството на СДСМ Прилеп?Дали извесниот...

Македонија 07.10.21 | 20:06

Николоски: Претседателот на младите на СДСМ, наредил да се навредува кандидатот за градонaчалник на Прилеп

„Сакам една работа да отворам вечерва тука која што не е отворена досега во јавност, во јавноста имаше закана кон кандидатот за градоначалник на  Прилеп, јавно објавена....

Македонија 07.10.21 | 13:22

Јовчески: Во паника во една фамилија последниве дена им ветиле и по пет вработувања

Почитувани мои прилепчани, веќе навлегуваме во последните денови од оваа кампања, остварив средба со неколку илјади сограѓани од сите целни групи и еден е заклучокот:...

Македонија 03.10.21 | 21:20

Joвчески: 3aканувачот е сè уште на cлобода, поднecoв и матepиjaлни дoкaзи, МBP не пpeзема ништо

Кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за Прилеп, Д-р Борче Јовчески, преку социјалните мрежи се обрати до јавноста и медиумите, и истакна дека МВР се...

Македонија 28.09.21 | 13:44

Јовчески: Прилеп ќе добие 3 монтажни катни гаражи

Изминативе години сме сведоци дека еден од најголемите проблеми на граѓаните е недостаток на паркинг во централното градско подрачје на Прилеп, истакна Борче Јованоски...

Македонија 28.09.21 | 09:43

Борче Јовчевски, кандидат на ВМРО ДПМЕ за Прилеп: Работиме за нова иднина!

Работиме за нова иднина, порача д-р Борче Јовчески, кандидат за градоначалник на Прилеп. Јовчески е актуелен советник во Советот на Општина Прилеп, а по професија е специјалист...

Македонија 23.09.21 | 15:07

Му ветиле вработување: Заканувачот на кандидатот за градоначалник на Прилеп бил поттикнат од СДСМ

Заканувачот на кандидатот за градоначалник на Прилеп Борче Јовчески бил поттикнат од кандидат на советничката листа на СДСМ и дека од него му било ветено вработување,...

Македонија 20.09.21 | 14:29

Сугарески бил згрозен од повикот за убиство на неговиот противкандидат Јовчески

Згрозен сум од објавениот фејсбук статус на сметка на личната трагедија на кандидатот за градоначалник на Прилеп од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Борче Јовчески, вели кандидатот...

Македонија 20.09.21 | 13:50

СДСМ не ги оставаат на мира ни мртвите: На кандидатот за градоначалник за Прилеп му го споменуваат и починатиот син

Стравот од пораз во Прилеп ги натера СДСМ да чепкаат и по мртвите. Роберт Вретоски на Фејсбук јавно му се закани на кандидатот за градоначалик од ВМРО-ДПМНЕ дека е со...

Македонија 20.09.21 | 00:03

„Ќе го најдеш и помалиот син во некој ендек фрлен како куче“: Закани за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Прилеп

Роберт Вретоски, кој на социјалните мрежи објавува слики од настани на СДСМ, вечерва му упати закани за убиство на синот на кандидатот за градоначалник на Прилеп од...

Естрада 03.09.21 | 11:01

Kандидатот за градоначалник Јовчески ветува: Ќе го вратиме „Пиво фестот“ во Прилеп

Кандидатот за градоначалник на Прилеп Борче Јовчески во интервју за „Република“ ветува дека ако биде на чело на градот ќе го врати препознатливиот бред на градот „Пиво...

Македонија 03.09.21 | 10:10

Д-р Јовчески: Комуналната хигена и паркинг просторот се најголеми проблеми на Прилеп

Мотивацијата да се кандидирам за градоначалник на Прилеп ја најдов во секојдневните контакти со моите пациенти и со граѓаните кои искрено ми кажуваат што недостасува...