Ознака: борач
Останати спортови 12.09.20 | 15:45

Иранскиот шампион во борење, Навид Афкари, егзекутиран и покрај глобалното противење

Иранскиот шампион во борење, 27-годишниот Навид Афкари, беше погубен откако беше осуден за убиство на припадник на обезбедувањето на антивладини протести во 2018 година,...

Калеидоскоп 21.05.20 | 10:21

Еден од најсилните луѓе на светот пронајден мртов: Брановите го исфрлиле неговото безживотно тело на крајбрежјето

Пожарникарите од Лос Анџелес го пронашле безживотното тело на некогашниот американски борач Шад Гаспард. Имено, тој со својот деветгодишен син Ари, одлучил да плива,...

Скопје 24.06.19 | 13:44

Општина Чаир и БК „Лирија“ организираат пречек на Бесир Алили

Општина Чаир и Боречкиот Клуб “Лирија“ остварија денес координативен состанок за организирање на свечен пречек на европскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили. Ве...