Ознака: болничарка
Здравје 30.06.20 | 15:21

Имала симптоми, но не криела, вели директорот за заразената болничарка од Прилеп

Четири болничарки и три медицински сестри од прилепското гинеколошко-акушерско одделение се позитивни на Ковид-19, а 9 здравствени лица кои биле во контакт се пратени...

Македонија 29.06.20 | 12:03

Болничарка од Куманово го прележа вирусот, сега повторно е позитивна

Во Куманово треба да се потврди дали кај пациент кој прележал КОВИД-19 повторно му се вратила болеста, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Во светот да,...

Психологија 14.05.20 | 09:44

Болничарка снимила чудна појава во затворен дел од некогашна психијатриска болница

Снимки, од кои ќе ве полазат морници, од една британска болница, во некогашното психијатриско крило, предизвикале паника меѓу мештаните во Бедфордшир. Имено, станува...

Свет 28.01.20 | 14:13

Медицинска сестра од Вухан: Не излегувајте, не одете по забави, не јадете надвор, со коронавирусот се заразени 90.000, а не 2.700

Кинеска медицинска сестра од Вухан, која носи заштитно одело и маска и се грижи за заразените со корона вирусот во овој град, тврди дека во Кина се заразени веќе 90.000 луѓе,...