Ознака: болница
Свет 10.10.21 | 18:38

Чешкиот претседател Земан хоспитализиран во болница еден ден по изборите

Чешкиот претседател Милош Земан е пренесен со брза помош во болница во Прага, во услови на зголемени шпекулации за неговата здравствена состојба. Портпаролот на Прашката...

Македонија 10.10.21 | 14:48

Власта нема да свика собраниска седница за несреќата во Тетово, затоа што така ќе биде лоцирана вина, а не кабелот да биде виновен како до сега

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната своја посета на Битола одговарајќи на новинарско прашања во однос на тоа дали очекува Собранието да се...

Македонија 09.10.21 | 13:47

Обвинителот Бесир Алиу: Истрагата за пожарот во Тетово е далеку од завршена

Обвинителот Бесил Алиу, за Дојче веле изјави дека истрагата за пожарот во Тетово е далеку од завршена. Тој е дел од тимот на петмина обвинители коишто ја водат истрагата...

Свет 02.10.21 | 10:44

Истрагата за пожарот во романската болница се води како „Убиство“

Девет лица загинаа во пожарот на одделението за интензивна нега во романската ковид-болница во Констанца, а како што потсетува „Ројтерс“, ова е трет сличен случај за...

Македонија 01.10.21 | 12:50

Заев: При крај се форензичките извештаи и анализите од вештачењето за пожарот во Тетово

Форензичките извештаи и анализите на вештачењето за пожарот во модуларната болница во Тетово се при крај, изјави денеска премиерот Зоран Заев, кој очекува тие да бидат...

Балкан 01.10.21 | 12:43

Пациентите скокале од прозорците: Девет лица загинаа во пожар во ковид-болница во Романија

Девет лица загинаа во пожар што избувна во единицата за интензивна нега за пациенти со ковид-19 во романскиот град Констанца, соопштија тамошните власти. Пожарот бил...

Свет 01.10.21 | 11:20

Пожар во болница во Романија, најмалку 4 жртви

Не се знае колку лица загинаа во пожарот што избувна утрово во болницата во романскиот град Констанца, објавија властите. Во тек е евакуација на пациенти и персонал...

Фудбал 01.10.21 | 10:37

Пеле пуштен од болница, ама ќе мора да оди на хемотерапија

Легендарниот Пеле (80), еден од најдобрите фудбалери на сите времиња отпуштен е од болница, каде беше примен пред еден месец поради операција на „сомнителен тумор“, но...

Македонија 29.09.21 | 15:50

Кучето што лута низ ходниците е најмалиот проблем во руинираната кратовска болница

Испокршени прозорци, ѓубре, улични кучиња по ходниците, нефункционални тоалети… Ова го покажуваат вознемирувачките фотографии од болницата во Кратово испратени до...

Балкан 27.09.21 | 11:37

Таткото монструм што си ги задави трите деца наскоро излегува од болница: Можно е и да избегне затвор?

Незапаметено злосторство се случи викендот во Загреб, кога татко задави три деца, а потоа се обиде да си пресуди. Харалд К. (56) во моментов е стабилен неколку дена по хоспитализацијата....

Балкан 25.09.21 | 12:40

Таткото кој ги уби трите деца е во болница и е стабилен, го чува полиција

Таткото кој ноќеска си ги уби трите деца е Харалд Копиц, Австриец кој живеел и во Загреб, е во болница и е во стабилна состојба. Го чува полиција, јавуваат хрватските медиуми. Хералд...

Фудбал 20.09.21 | 17:28

Пеле од болница порача дека се чувствува многу подобро

Доброто расположение е најдобриот лек, порача денеска 80-годишниот Пеле на Инстаграм, илустрирајќи ја објавата со многу фотографии на кои со стиснати тупаници е прикажан...

Македонија 17.09.21 | 14:35

Роднините на жртвите во Тетово: Денес е дојдено време кога ниту во болница немаме безбедност

Денеска се одржува протест од страна на семејствата на 14 -те жртви од трагедијата во Тетово, кои бараат правда за нивните најсакани. Еден од роднините зборуваше за медиумите,...

Свет 14.09.21 | 14:55

Милош Земан, претседателот на Чешка итно хоспитализиран

Милош Земан (76), кој боледува од дијабетична невропатија, е хоспитализиран, пренесуваат светските медиуми. Тој беше сместен во Воената болница во Прага, потврди неговиот...

Свет 14.09.21 | 10:23

Привремено затворено породилно одделение: Персоналот дава отказ поради обврската за вакцинација

Болница во американската сојузна држава Њујорк привремено го затвора породилното одделение поради недостаток од здравствени работници кои се вакцинирани. Бранот...

Македонија 12.09.21 | 10:36

Во тетовската болница се отстрануваат посетителите

По сознанијата и снимките дека во Клиничката болница во Тетово со пациентите заболени од Ковид-19 престојуваат семејствата, реагираа вечерва од таму. ТВ21 објави дека...

Македонија 11.09.21 | 21:51

ВМРО-ДПМНЕ: Заев мора да знае дека неговата кариера е неважна кога 14 луѓе изгореа живи

Заев мора да знае дека неговата кариера е неважна кога 14 луѓе изгореа живи. Држењето за фотелја по секоја цена покажува дека Заев е личност без основни принципи и вредности,...

Македонија 10.09.21 | 15:38

Општина Тетово ќе им додели по 60 илјади денари на семејствата на загинатите и повредените во пожарот

Се сретнав со противпожарната биграда според нивниот извештај во 21: 02 минути на 8 спетември добиле повик дека им пожар во ковид болницата на трен пристигнале во 21:07 минути...

Македонија 10.09.21 | 14:35

Потресно сведоштво: Ни рекоа да дојдеме да го храниме татко ми, а сега не знам дали е жив

Мунир Биљали, син на родители кои биле во модуларната болница во Тетово за ТВ 21 сведочи дека лекарка им рекла некој од семејството да доаѓа за да се грижи за татко му...

Македонија 10.09.21 | 11:51

Во Судска медицина донесено уште едно тело поврзано со пожарот во болницата во Тетово

Во судска медицина е донесено на обдукација уште едно тело – 15-та почината поврзана со пожарот во модуларната болница во Тетово, објави „Телма“. Станува збор за девојка...