Ознака: болести
Здравје 16.09.20 | 14:07

Едната девојка почината од Ковид-19 била оперирана од тумор на хипофиза, а другата имала проблем со тироидата

Двете млади пациентки кои починаа вчера, а беа хоспитализирани поради Kовид-19 имале претходни заболувања. Како што соопштија од Министерството за здравство, 23-тригодишната...

Вести 30.07.20 | 10:21

Пет ризични групи: Oвие пациенти имаат најмали шанси да ја преживеат короната

Иако секој може да заболи од корона не секој има подеднакви шанси да се излечат.Според докторите, постојат пет ричични групи кои потешко можат да се извлечат. Дебели...

Здравје 16.06.20 | 12:29

Научниците со застрашувачки податоци: Коронавирусот предизвикува една хронична болест

Новите откритија поврзани со последиците од заболувањето од коронавирусот ги загрижија научниците. Наводно, како што во петокот предупредија експерти од областа на...

Интима 29.04.20 | 23:05

Болниците се полнат и со луѓе кои си пикале краставици и банани во интимните делови

Продавниците за секс играчки и помагала ширум светот бележат голем раст на продажбата на секс-играчки, која е скоро двојно поголема од овој период минатата година, пишува...

Технологија 20.04.20 | 12:24

Тоалет од иднината: Штом седнете ќе препознава болести

Со напредокот на науката и технологијата нашето одење во тоалет во иднина би можело да претставува не само олеснување за нашиот организам, туку и ослободување од некои...

Здравје 20.10.19 | 08:47

Од крвната група зависи кои болести ви се закануваат!

Крвната група може да открие многу работи за вас. Според најновите студии од неа зависи колкави се шансите некој да стане алкохоличар или да развие опсесивно-компулсивно...

Здравје 25.05.19 | 14:20

Крвната група открива од кои болести би можеле да се разболите

Ова се корисни информации кои ќе ви помогнат да дознааете со каква исхрана и начин на живеење би можеле да спречите некои болести. ​Со долгогодишно истражување научниците...

Здравје 20.03.19 | 20:48

Земаат животи: Болести што ќе убијат најмногу луѓе во следните две децении

Научно истражување чии резултати се објавени во стручниот магазин Лансет Медисин џурнал, наведуваат статистика за најсмртоносни болести и тоа две години наназад, па...