Ознака: болест
Здравје 31.12.18 | 09:52

Во Штип почина едно лице од болест што се пренесува од кучињата преку песочна мушичка

Пензионерка од Штип на 65-годишна возраст починала, а три лица од овој град се заболени од опасно паразитско заболување чиј извор на зараза се кучињата, независно дали...

Здравје 29.12.18 | 17:29

Ова е лек за сите болести

„Овој лек е многу стар и на многумина им помогнал за повеќе потешки болести. Дека лекува бронхитис ви гарантирам од искуство на моја пријателка, која со години боледуваше...

Здравје 29.12.18 | 16:50

Оваа болест ја има секоја десетта жена, а решението e канабисот

Ендометриоза е болест од која боледува секоја десетта жена во репродуктивниот период и не може во целост да се излекува сè до менопауза. Меѓутоа, еден израелски стартап...

Здравје 28.12.18 | 11:10

Утврдена трихинелоза кај дивите свињи во Македонија

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов денеска на прес-конференција соопшти дека е утврдена болеста „трихинелоза“ кај дивите свињи...