Ознака: болен
Свет 23.07.21 | 09:06

Заразено лице со ковид 19 се маскирало во неговата жена, за да може да лета

Индонезиецот инфициран со ковид 19 влегол во авион маскиран како неговата сопруга, со никаб кој му го покривал лицето, лажни документи на нејзино име и негативен тест...

Калеидоскоп 13.01.21 | 22:41

Откриено од што е болен Чедомир Јовановиќ и зошто прима морфиум

Во текот на денешниот ден пристигнуваат спротивставени информации за здравствената состојба на лидерот на српската ЛДП, Чедомир Јовановиќ. Јовановиќ веќе шест дена...

Здравје 01.01.21 | 17:00

Почина човекот кој имаше коронавирус од почетокот на пандемијата

Пациентот од Италија кој беше позитивен на ковид-19, практично од почетокот на падменијата почина. Пациентот имал други болести, а неговиот имунолошки систем бил ослабен....

Свет 30.11.20 | 11:07

Болен од Ковид 19 се фрлил низ прозорец: Ужас во болница во Тирана

Еден 60 годишен пациент заболен со кронавирус скокнал од прозорец во болница во Тирана. Настанот се случил нешто после полноќ, а настраданиот пациен се наоѓал во болница...

Вести 30.09.20 | 10:59

Со температура и симптоми на корона рентген техничар одел на работа, се чекаат резултати за уште тројца

Рентген техничар на Институтот за радиологија (рентген институт) е позитивен на коронавирус. Според првичните информации, тој доаѓал три дена на работа иако бил болен,...

Здравје 20.08.20 | 16:54

Мислам дека вака најбрзо ќе ме слушнете: Пациент држеле без кислород, немале боца да му заменат, сега е на респиратор

Марија Ѓорѓијоска Анѓелеска на официјалната Фејсбук страницата на министерот за здравство, Венко Филипче напиша објава во која го раскажува лошото искуство кое нејзиниот...

Калеидоскоп 05.05.20 | 11:31

Имав 15 минути да се простам со семејството, плачев и ги молев да не ме остават да умрам: Потресно сведоштво од Британија

Дарен Батрик, татко на три деца од Стафордшајр кој го преживеал ковид-19 вели дека искуството на британскиот премиер Борис Џонсон, кој вели дека докторите мислеле оти...

Црна хроника 17.07.19 | 10:48

Пролонгирано заминувањето на бизнисменот Кочан во затвор

Заминувањето во затвор на бизнисменот Сеад Кочан се пролонгира додека нема одлука од судија за извршување санкции по неговото барање за одложување на издржувањето...