Ознака: боки 13
Црна хроника 15.04.22 | 13:23

Камчев потврди дека лично се познава со Заев

Боки 13 на денешното рочиште го праша Камчев дали се познава со Заев, на што тој потврди дека се знаат. Сум имал средба со Заев за рекетот што го вршеше Бојан Јовановски....

Црна хроника 15.04.22 | 11:33

Јанева му дофрли на Камчев: Халуцинира човекот

Бизнименсот Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“, беше речено на денешното рочиште во Граѓанскиот суд во...

Црна хроника 15.04.22 | 10:49

Камчев: Во фамозната Луј Витон чанта имаше еден милион евра

Повод за тужбата е штетата што ми е нанесена од Јовановски и Јанева во случајот Рекет. Средствата кои ги барам како оштета се мои сопствени кои беа предавани преку други...

Црна хроника 15.04.22 | 09:42

Како што најави Боки 13, Камчев ја повлече тужбата за Кичеец

Како што најави Бојан Јовановски на Инстаграм, Орце Камчев ја повлече тужбата за Зоран Милевски Кичеец. Ова беше објавено на денешното рочиште во кој бизнисменот ги...

Македонија 10.04.22 | 17:39

Бојан имаше многу доверба во Заев, од него имаше дозвола за македонски „Инсајдер“, оттаму почна сè, вели таткото на Боки 13

Одмазнички до коска се казните во случајот „Меѓународен сојуз“, вели таткото на Бојан Јовановски, Миле Јовановски за ТВ Алфа.  Тој вели дека нема основа за високите...

Црна хроника 07.04.22 | 14:27

Дукоски: Пресудата е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката кон Јовановски

Оваа пресуда е донесена врз основа на личен анимозитет на судијката Ефремова кон Бојан Јовановски, убеден е неговиот адвокат Сашо Дукоски. Хиена! Ова е доказ дека сте...

Македонија 07.04.22 | 13:14

Судијката го обвини Боки дека со парите од оштетените си ја отворил 1ТВ

Судијката Софче Ефремова Гаврилова уверливо ги читаше пресудите против Бојан Јовановски и останатите обвинети во случајот „Меѓународен сојуз“. Најголемо изненадување...

Македонија 07.04.22 | 12:58

Хиена! Ова е доказ дека сте слуга на Зоран Заев, ѝ рече Боки на судијката

Ова е доказ дека вие сте слуга на Зоран Заев ѝ рече обвинетиот Бојан Јовановски на судијката и не ја дочека до крај пресудата. Откако судијката Софче Ефремова Гаврилова...

Македонија 07.04.22 | 12:25

Уште 9 години затвор за Боки 13, две години условна за неговиот татко, Ременски ослободена од обвинението

Судечкиот совет при Основниот Кривичен суд – Скопје определи вкупно 14 години затвор за обвинетите во случајот „Меѓународен сојуз“. Единствена казна затвор во траење...

Македонија 29.03.22 | 23:53

Боки 13: Со тебе, Кабранов, ја пресеков лентата за 1ТВ, камо да си ја отсечев раката, ти ме намести!

Четиригодишнината од отворањето на 1ТВ нејзиниот тогашен сопственик Бојан Јовановски ја искористи за честитки до некогашните вработени, но и за одмотување на клопчето...

Македонија 23.03.22 | 12:04

Боки од затвор: Кога ме притворија, многу од т.н. пријатели, роднини, другари и соработници ме избришаа од листата на живите

Кога ме притворија и затворија многу од моите таканаречени пријатели, роднини, другари и соработници ме избришаа од листата на ЖИВИТЕ… како небаре да сум мртов и...

Калеидоскоп 19.03.22 | 18:06

Боки 13 емотивно за Марина Туцаковиќ: Се каам што во 2010 година не те послушав дека еден човек ќе ме искористи

Бојан Јовановски Боки 13 е во затвор, но преку официјален администратор на неговиот профил на инстаграм и се обрати на Марина Туцаковиќ, српски текстописец со која тој...

Калеидоскоп 19.03.22 | 14:11

Не те послушав, за еден човек за кој ми кажа дека најдобро ќе биде да го тргнам од мојот живот: Боки 13 се огласи

Марина, денеска кога се набележуваат 6 месеци од твоето заминување од овој суров свет, полн со лаги, невистини и неправди, не можам да ја прежалам твојата смрт и не можам...

Македонија 18.03.22 | 13:39

Јас не сум паднал од Марс: Никогаш не сме биле без пари, гледате и од затвор доаѓам скоцкан

Бојан Јовановски денес пред Основниот кривичен суд во Скопје во својот завршен збор се пофали дека отсекогаш и за секаде бил среден и скоцкан, како и дека и денес, кога...

Македонија 18.03.22 | 13:25

Додека бизнисмените даваа изјава кај Русковска, УЈП им вршеше претреси, затоа пријавија откако ме уапсија во „Рекет“

Обвинетиот Бојан Јовановски во завршните зборови во случајот „Меѓународен сојуз“ посочи и дека двајцата бизнисмениСилјан Мицевски и Ардијан Амзоски имале поинтензивна...

Македонија 18.03.22 | 12:55

Боки 13 прашува: Дали Амзоски и Мицевски ќе бараат од државата 200.000 евра данок што ги платиле бидејќи тврдат дека се измамени

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, на денешните завршни зборови од предметот Меѓународен сојуз праша дали бизнисмените Мицевски и Амзоски, со кои имал договор за...

Македонија 18.03.22 | 12:46

Дали Амзоски и Мицевски ќе бараат од државата 200.000 евра данок што ги платиле бидејќи тврдат дека се измамени

Бојан Јовановски на денешните завршни зборови праша дали бизнисмените Мицевски и Амзоски со кои имал договор за соработка ќе си ги бараат парите што ги уплатиле како...

Македонија 18.03.22 | 12:42

Боки: Ременски и да сакала да ми помогне беше оневозможена поради нејзините алчни партиски другари

Бојан Јовановски на денешните завршни зборови проговори за односот кој го имал со Фросина Ременски. Тој рече дека имале добра соработка и си помагале, особено додека...

Македонија 18.03.22 | 12:01

„Меѓународен сојуз“ работел со амин на поранешниот премиер Зоран Заев

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски – Боки 13, денеска во Основниот кривичен суд – Скопје во завршните зборови рече дека е горд што бил...

Македонија 18.03.22 | 11:47

Судијката се вознемируваше на секое споменување на Заев: Заев ме злоупотреби мене, а не јас него, вели Боки 13

Во моментот кога Бојан Јовановски започна да говори за односот кој го имал со поранешниот премиер судијката Софче Ефремова Гаврилова се вознемири и му се закани дека...