Ознака: боки 13
Македонија 10.12.20 | 20:22

ВМРО-ДПМНЕ: Пораките на Боки – 13 се доказ дека судството е под палката на Зоран Заев

На скандалите поврзани со Зоран Заев им нема крај. Лагите на Заев кој ги ветуваше и пласираше во јавноста излегуваат на виделина. Заев ветуваше правна држава, а добивме...

Црна хроника 10.12.20 | 11:39

Боки порачувал алишта и накит од Милано, договарал и поврат на ДДВ – продолжува судењето за „Меѓународен сојуз“

Со изведување на материјални докази – анализа на телефонска комуникација денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за незаконското финансирање...

Македонија 02.12.20 | 13:44

Ви се закануваат дека ќе ве разрешат, затоа се плашите, ѝ рече Боки на судијката

Судијката Софче Ефремова Гаврилова го отстрани од денешното рочиште првообвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Меѓународен сојуз“. Тој ѝ рече дека има закани за...

Македонија 19.11.20 | 13:30

Боки најави: Ќе има уште кривични пријави

Бојан Јовановски на денешното рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“ најави дека ќе следуваат уште кривични пријави штом неговиот адвокат Сашо Дукоски се опорави...

Македонија 19.11.20 | 11:17

Миле Јовановски: Ова е заевистички суд!

По Боки 13, расправија со судијката Софче Ефремова имаше и неговиот татко Миле Јовановски. Тој реагираше на листинзите од телефонските разговори што ги презентираше...

Македонија 19.11.20 | 11:12

„Шанел“ брош, бастун и кожна јакна: Прво појавување на Боки 13 во јавност откако замина во домашен притвор

Скоцкан од глава до пети, во негов стил, со крената глава денеска во Основниот кривичен суд Скопје влезе Бојан Јовановски, да присуствува на главната расправа за случајот...

Македонија 19.11.20 | 10:49

Боки кон судијката: Бев жртва на уцена од политички багабонти, а вие сте инструирана

На Бојан Јовановски денеска му беше одземено правото на збор откако за судијката Софче Ефремова Гаврилова, за која побара изземање, рече дека е инструирана. Бев жртва...

Македонија 19.11.20 | 10:42

Ова е цензура, рече Боки и побара изземање на судијката Гаврилова поради пристрасност

Изземање на судија е дозволено и јас тоа го барам рече Бојан Јовановски на денешното рочиште на случајот Меѓународен сојуз. Овој судија не може да биде непристрасен...

Македонија 31.10.20 | 11:21

Боки излезе, но во Шутка влезе татко му Миле

По 15 месеци поминати во притвор, вчера од истражниот затвор „Скопје” излезе Бојан Јовановски и замина во домашен притвор. Апелација ја прифати жалбата на неговиот...

Македонија 30.10.20 | 17:35

Тасевски: Значи така се договориле со дечкото, ти ќе ќутиш за нас, а ние ќе направиме казната домче да ја одлежи со лешничиња и виски пред телевизор

Аааа, така значи. Те осудат девет години затвор, ама бидејќи си некој и нешто, не лежиш во затвор, туку одиш домче. Од домче да си ја служиш казната. Кога си никој и ништо,...

Црна хроника 30.10.20 | 15:32

Апелација одлучи: Боки 13 излегува од Шутка, оди во домашен притвор

Апелациониот суд Скопје ја уважи жалбата на обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 за предметот „Рекет“, со што ја укина мерката притвор и определи мерка куќен притвор. „Апелациониот...

Македонија 07.10.20 | 10:47

Дукоски: Ова што го прават врз Боки е тортура, некој ќе одговара

Адвокатот на Бојан Јовановски, Сашко Дукоски по одложеното рочиште рече дека неговиот клиент е во исклучително лоша здравствена состојба. Тој појасни дека раните не...

Црна хроника 07.10.20 | 10:41

Боки се уште е во болница: „Меѓународен сојуз“ се одложи

Рочиштето за судскиот процес „Меѓународен сојуз“ се одложи поради тоа што во Судот не дојде првоообвинетиот Бојан Јовановски. Како што информираше судијката, Боки...

Вести 24.09.20 | 10:38

Боки имал напад на бубрези

Рочиштето за случајот Меѓународен сојуз е одложено. Причина за тоа е лошата здравстена состојба на првообвинетиот Бојан Јовановски. Тој се уште се наоѓа на болничко...

Македонија 24.09.20 | 09:42

Боки е сè уште во болница, одложено судењето за „Меѓународен сојуз“

Главната расправа по предметот познат како „Меѓународен сојуз“ што требаше да се одржи денеска во Кривичниот суд во Скопје е одложена поради тоа што еден од обвинетите...

Македонија 14.09.20 | 14:29

Случајот „Катица против Боки“ се одложи, нов термин ќе се одреди кога ќе излезе од болница

Одложено судењето „Катица Јанева против Бојан Јовановски“ поради хируршкиот зафат врз Боки 13. Следното ќе биде закажано кога тој ќе биде пуштен од болница. Тужбата...

Македонија 14.09.20 | 10:21

Јанева го тужи Боки зошто ја снимал додека лежи на кревет а пред неа се гледа купче пари

Во Кривичниот суд за денеска е закажано првото рочиште од новиот предмет во кој Катица Јанева го тужи Бојан Јовановски за нелегално снимање. За време на презентирањето...

Црна хроника 10.09.20 | 10:35

Меѓународен сојуз” одлoжен бидејќи Боки е во болница

Случајот Меѓународен сојуз е одложен за 24 септемви. Судот констатираше дека нема услови да се одржи рочиште бидејќи првообвинетиот Бојан Јовановски е во болница. Исто...

Македонија 09.09.20 | 10:48

Боки е на интензивна нега: Ако го донеле половина час подоцна, ќе добиел сепса

Здравствената состојба на Бојан Јовановски е загрижувачка. Тој се наоѓа на интензивна нега по вчерашниот хируршки третман на неговиот желудник. Боки се наоѓа во Градската...

Црна хроника 08.09.20 | 21:35

Боки 13 префрлен на итна операција на желудникот

Бојан Јовановски, познат како Боки 13 утринава итно е пренесен во Клиниката за хируршки болести „Свети Наум Охридски“ во Скопје, дознава „Фактор“. Според болнички...