Ознака: Бојан Јовановки
Македонија 07.07.21 | 19:37

Kaква е врската на Анѓушев и Драган Миновски со 750.000 евра кои Боки ги зел од Силјан Мицевски?

Со кривична пријава против Кочо Анѓушев и екс-директорот на ЕЛЕМ Драган Миновски ќе се бара правдата за, како што велат пријавителите, измамата која ја направиле овие...

Македонија 12.02.21 | 13:33

Заев: Сатира е кандидатурата на Боки 13 за лидер на СДМ

Зоран Заев го нарече сатира најавата на Бојан Јовановски дека ќе се кандидира за лидер на СДСМ.Според Заев, Јовановски треба да биде член на СДСМ најмалку пет години...

Македонија 01.07.20 | 13:48

Вилма барала од Боки лажно да сведочи против Ременски

Интересен момент од денешното судење за случајот „Рекет 2“ беше признанието на првообвнетиот Бојан Јовановски поврзано со обвинителката во овој процес Вилма Рускоска. Според...

Македонија 22.06.20 | 22:57

Дукоски: Ништо не укажува на тоа дека Бојан Јовановски има било каква поврзаност со рекетот кој наводно го направил

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Што не е јасно” гостуваше адвокатот Сашо Дуковски, кој зборуваше за случајот “Рекет” како и за тенденциозниот пристап...

Црна хроника 03.03.20 | 15:19

Боки 13 останува во Шутка

Апелацискиот суд во Скопје ја одби жалбата на Бојан Јовановски-Боки 13 со која бараше да излезе од притвор за што нудеше и гаранција од 143 000 евра, потврдија од Апелација...

Црна хроника 03.03.20 | 13:24

„Пандорината кутија“ на Боки се замандали уште пред да биде отворена

Дали случајот „Рекет“ не смее да има ништо заедничко со политиката и се претвора ли целиот случај во обична фарса? Овие две прашања се наметнуваат по денешното рочиште...

Црна хроника 03.03.20 | 11:54

Варошлија: Ми одземаа чанти и чевли, мислеа дека се што е брендирано е на Боки 13

Стилистот Сергеј Варошлија на денешното сведочење на рочиштето за случајот “Рекет”посочи дека со Бојан Јовановски се познавале 15-на години, и многу се дружеле. Според...

Македонија 18.02.20 | 12:42

Чија приватност штитат: Како Русковска и судијката го сменија ставот за УСБ-то на Кичеец

Што се случи за помалку од 24 часа Обвинителството за организиран криминал и Судот да го сменат ставот за 180 степени и од денешното рочиште за случајот „Рекет“ да ја...

Македонија 07.02.20 | 11:55

Kолку пари легнале на сметката на судијката Дика Георгиевска од „малиот“ шопинг на Боки 13?!

150 000 евра за шопинг во Италија. Дали е ова мала сума? На вчерашното рочиште за случајот „Рекет“, беа презентирани фискалните сметки за шопингот на Бојан Јовановски-Боки...

Црна хроника 06.02.20 | 10:50

Боки 13 ја колнеше обвинителката Рускоска: Корумпирана обвинителке, вршите тортура врз мене

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, пред почетокот на денешното рочиште за случајот рекет ја колнеше обвинителкатаВилма Рускоска. Тој беше револтиран затоа што Рускоска...

Македонија 29.01.20 | 13:04

Лила по судењето: Има причина зошто веќе не сме пријатели со Боки

Водителката Лила Филиповска денеска даде изјава за новинарите каде беше сведок за судењето на случајот „Рекет“. Во нејзиното сведочење денеска таа кажа дека повеќе...

Македонија 29.01.20 | 11:11

Боки цело време ја гладаше Лила во очи

На почетокот на сведочњето водителката Лила Стојановска рече дека не е скарана со Бојан Јовановски, но оти веќе не се пријатели. Таа рече дека Боки го знае од неговата...