Ознака: бојан хрватин
Балкан 11.08.21 | 09:55

Требаше да се одврти дебел шраф: Заштитениот сведок откри како се влегувало во „кланицата“ на Веља невоља

Бојан Хрватин, некогашен член на групата на Веља невоља , а сега заштитен сведок до детали опиша како се влегувало во „кланицата“ во Ритопек каде Беливук и другарите...

Балкан 30.07.21 | 11:23

Сведокот раскажа за жртвите: Веља го уби Лепоја со секира, Радојевиќ го тераше да остави отпечаток на пиштолот

Бојан Хрватин, еден од најдоверливите извршители на групата на Велимир Беливук стана сведок-соработник на Обвинителството со цел да избегне казна. На една од жртвите...

Балкан 17.07.21 | 21:19

Уапсен блискиот соработник на Веља Невоља и поранешен лидер на навивачите на Рад

Српската служба за борба против организираниот криминал уапси уште еден близок соработник на групата Веља Невоља, инаку поранешен водач на навивачите на ФК Рад. Станува...