Ознака: Боговиње
Црна хроника 06.11.20 | 16:25

Притвор за седум жители на Боговиње коишто се тепале со тврди и остри предмети

Седум лица од тетовското село Боговиње вчера биле приведени од страна на полицијата поради физичка пресметка. Б.М.(42), А.М.(53), З.М.(41), Е.Б.30), И.Б.(29), Ќ.Б.(58) и В.Б.(32), сите од...

Црна хроника 12.09.20 | 16:03

Тетовчанец добил закани од градоначалникот на Боговиње, а потоа и од полицаец

Министерството за внатрешни работи информира дека на вчера во 11:00 часот во Полициското одделение Камењане, 39-годишниот Ј.И. од тетовското село Мала Речица пријавил дека...

Црна хроника 04.08.20 | 16:13

Кривична пријава против градоначалникот на Боговиње

Кривична пријава поднесе СВР Тетово против градоначалникот на Боговиње, кој е осомничен за „несовесно работење во службата“. СВР Тетово поднесе кривична пријава против...

Македонија 30.07.20 | 14:47

Села: Зад настаните во село Синичане се крие бизнис заедницата на ДУИ

Нема да дозволиме некој да се освети на градоначалникот на Боговиње и на граѓаните на Синичане, заради тоа што некој сакал да направи бизнис со хидроцентрала во истото...

Македонија 17.04.20 | 08:36

Боговиње станува ново жариште нa коронавирусот

Во тетовско Боговиње најмалку десет пациенти испаднале позитивни на корона вирус откако вирусот претходно бил утврден кај еден матичен лекар. Позитивни наоди има и...