Ознака: богослужба
Сервиси 21.04.22 | 08:22

Редослед на богослужби во страсната и светлата седмица за Воскресението Христово – Велигден

Од Соборниот храм Св. „Климент Охридски“, во однос на редоследот на богослужби во страсната и светлата седмица за Воскресението Христово – Велигден, за МИА информираа...

Калеидоскоп 06.12.21 | 15:10

За поклонение ќе бидат изнесени светите мошти на светителот Климент Охридски: Свечени богослужби во Соборниот храм по повод празникот

По повод празникот на големиот Светител Климент Охридски, патронот на нашата Света Црква – Македонската православна црква – Охридска Архиепископија, во Соборниот...

Балкан 29.11.21 | 10:06

В црква само со негативен тест

Грција воведе нови ограничувања кои ги обврзуваат верниците да покажат негативен тест за Ковид-19 за да присуствуваат на богослужбите одржани во неделата по зголемувањето...