Ознака: Богдана Ражнатовиќ
Естрада 03.12.20 | 21:42

Снаата на Цеца, Богдана, како од шега крева 100 килограми

Богдана, снаата на српската естрадна ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и сопруга на младиот боксер Вељко Ражнатовиќ, успеа да целосно да се врати во форма по породувањето. На социјалните...

Македонија 05.08.20 | 23:21

Богдана во костим за капење два месеца по породувањето

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана деновиве уживаше со својата пријателка и пејачка на базен во Тител. Она што сите го забележаа е дека за само два месеци по породувањето...

Калеидоскоп 11.12.19 | 19:41

Сваќата Даниела со разврза јазикот: Раскажала каков зет е Вељко, но и каква свекрва е Цеца

На белградскиот пазар во Миријево, семејството Родиќ има своја тезга на која продава пилиња. Родителите на Богдана, Богдан и  Данијела не се секогаш на својата тезга,...

Сцена 01.12.19 | 19:48

Снаата на Цеца била кошаркарка и голема надеж – нема да ја препознаете како изгледала

Деновите јавноста во регионот е преокупирана по свадбата на синот на српската пејачка Цеца. Имено Вељко Ражнатовиќ правеше свадба со веќе својата сопруга Богдана. Ова...