Ознака: бобан илиќ
Македонија 20.12.21 | 08:33

Министерството за правда предлага 48 лица да бидат помилувани, меѓу нив и Нинџа, Илиќ, Кочан…

На списокот за помилување од издржување на дел од затворската казна или за целосно помилување како предлог до претседателот на државата Министерството за правда има...

Црна хроника 02.03.21 | 19:18

Бобан Илиќ, осудениот за смртта на малиот Алмир, од вечерва е во кумановскиот затвор

Бобан Илиќ, кој е осуден за смртта на 4-годишниот Алмир Алиу денеска се појави во затворот Кшање во Куманово, каде што треба да одлежи ефективна затворска казна. Случајот...

Црна хроника 01.03.21 | 18:25

Нема веќе одложување: Бобан Илиќ, кој го прегази малиот Алмир, мора веднаш во затвор

Основниот суд Куманово ја уважи жалбата на кумановското Обвинителство изјавена против решение на судија за извршување на кривични санкции, донесено на 19 февруари 2021...

Македонија 30.10.20 | 21:09

Апелација ја намали затворската казна за Бобан Илиќ за прегазувањето на малиот Алмир

Апелациониот суд во Скопје ја намали казната на Бобан Илиќ, осуден за прегазувањето на малиот Алмир Алиу во Куманово, потврдуваат од судот за ТВ24. Причините за намалување...

Црна хроника 08.01.19 | 11:59

За смртта на малиот Алмир ќе има ново судење

Апелацискиот суд во Скопје донел одлука со која предметот за смртта на малиот Алмир Алиу во Куманово, го врати на повторно судење, објави Порталб.мк. Во овој предмет...