Ознака: близнаци
Свет 19.04.19 | 11:47

Мајка роди близначиња со два месеци разлика

Во северна Италија се случи една ретка ситуација кога близначиња се родиле во временски интервал од два месеци. Имено, Алесандро се родил предвремено на 24 декември 2018...

Семејство 29.03.19 | 10:59

Едниот близнак не личел на никој во семејството, ДНК покажала зошто

Жена во градот Ксиамен во Кина наводно родила близнаци од различни татковци. Според кинеската новинска агенција „Стрејт хералд“, информацијата доаѓа од директорката...

Балкан 01.02.19 | 10:15

Кога чувме дека ги убила близнаците не можевме да престанеме со плачење

Дваесет и тригодишната Србинка, која пред две години се породи сама и потоа ги уби своите близнаци, завчера е осудена на две години и 10 месеци затвор. Мајката-монструм,...

Балкан 30.01.19 | 15:18

Србинка монструм: Едното новороденче го акнала од ѕид, другото го фрлила меѓу нечистите алишта

Во кривичниот суд во Луцерн, Швајцарија, утрово почна судењето на 23-годишна Србинка, обвинета за убиство на нејзините две новороденчиња, близнаци, пренесува српски „Блиц“. Трагедијата...

Семејство 07.12.18 | 11:27

Амал првпат ги покажа близнаците

Иако холивудската двојка ретко се појавува во јавност со нивните деца, но овој пат Амал Клуни се прошета со нив низ Њујорк, без да им ги крие лицата. Амал Клуни (фото: splashnews) Четириесет...