Ознака: близнаци
Балкан 06.08.19 | 14:00

Жал ми е, никогаш нема да си простам: Адем бил уморен, но не сакал да одмори во Србија, па ги уби близнаците

Адем Смаил(49), Албанец од Косово, државјанин на Финска, признал дека е виновен за смртта на Александар Пешиќ(42), неговата мајка Станица(75) и синовите Наум и Вук(8). Жал ми...

Балкан 06.08.19 | 11:39

Албанецот призна што се случило: Откриена е причина поради која настрадаа близнаците, татко им и баба им!

Албанецот од Косово и финскиот државјанин Адем Смаил(49), кој е уапсен поради сомнеж дека на автопатот кај Смедерево предизвикал сообраќајна несреќа во која загинаа...

Балкан 05.08.19 | 10:37

Мајката Славица немa од болка по изгубените чеда: Вук и Наум биле секогаш насмеани деца!

Во семејната куќа на Аксентијевиќ во селото Опланиќ, каде мајката Славица живеела со настраданите близнаци Наум и Вук(8) доаѓаат мештаните, роднините и пријателите да...

Балкан 04.08.19 | 23:02

Ми уби сè, а утрото беа толку радосни: Драгутин остана без жената, синот и внуците

Светот на Драгутин Пешиќ се руши во еден момент. Во сообраќајната несреќа кај клучката за Пожаревац, на автопатот Ниш-Белград загинаа неговиот син Александар Пешиќ...

Балкан 04.08.19 | 18:02

Фотографија на браќата која го крши срцето: Ова се близнаците кои загинаа во сообраќајната несреќа

Александар Пешиќ(42) од Крагујевац, неговата мајка Станица и осумгодишните синови загинаа кај клучката за Пожаревац, кога на нивниот автомобил налетал фолксваген шаран,...

Балкан 04.08.19 | 17:07

Згаснаа животите на малите близнаци: Мајка им со години се борела да ги добие, а ги изгуби во еден ден

Вчера изутрина на автопатот Ниш-Белград загина Александар Пешиќ(42), неговата мајка Станица(75) и осумгодишните близнаци, кои Александар и неговата поранешна сопруга...

Калеидоскоп 20.04.19 | 14:25

Чудо: Близнаци родени во растојание од два месеца

Две машки бебиња, близнаци родени се со два месеци разлика. Алесандро е роден на 24 декември, а братот Андреа на 22 февруари, што е исклучително ретка појава. Четириесетгодишната...

Свет 19.04.19 | 11:47

Мајка роди близначиња со два месеци разлика

Во северна Италија се случи една ретка ситуација кога близначиња се родиле во временски интервал од два месеци. Имено, Алесандро се родил предвремено на 24 декември 2018...

Семејство 29.03.19 | 10:59

Едниот близнак не личел на никој во семејството, ДНК покажала зошто

Жена во градот Ксиамен во Кина наводно родила близнаци од различни татковци. Според кинеската новинска агенција „Стрејт хералд“, информацијата доаѓа од директорката...

Балкан 01.02.19 | 10:15

Кога чувме дека ги убила близнаците не можевме да престанеме со плачење

Дваесет и тригодишната Србинка, која пред две години се породи сама и потоа ги уби своите близнаци, завчера е осудена на две години и 10 месеци затвор. Мајката-монструм,...

Балкан 30.01.19 | 15:18

Србинка монструм: Едното новороденче го акнала од ѕид, другото го фрлила меѓу нечистите алишта

Во кривичниот суд во Луцерн, Швајцарија, утрово почна судењето на 23-годишна Србинка, обвинета за убиство на нејзините две новороденчиња, близнаци, пренесува српски „Блиц“. Трагедијата...

Семејство 07.12.18 | 11:27

Амал првпат ги покажа близнаците

Иако холивудската двојка ретко се појавува во јавност со нивните деца, но овој пат Амал Клуни се прошета со нив низ Њујорк, без да им ги крие лицата. Амал Клуни (фото: splashnews) Четириесет...