Ознака: благоја милевски
Фудбал 03.01.23 | 19:10

Пандев: Селекторот, спортскиот директор и претседателот на ФФМ ја растурија репрезентацијата

Ми недостига македонскиот дрес, тој дрес што најмногу го сакам и ценам и за кој што играв од срце, од љубов… Но, знаеме во Македонија кој и какви луѓе го водат фудбалот....

Фудбал 27.09.22 | 11:54

Милевски се надева на подобри денови

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби на домашен терен од Бугарија со 0-1 во последниот натпревар од ова издание во Лигата на нации. Селекторот Благоја Милевски...

Фудбал 26.09.22 | 23:38

Mилевски: Mислам дека сме на вистинскиот пат

Селекторот на репрезентацијата на Македонија, Боби Милевски по мечот вели дека и покрај сите проблеми тој смета дека сме на вистинскиот пат „Тоа што го одигравме...

Фудбал 26.09.22 | 10:51

На барање на Милевски, Националната арена „Тодор Проески“ не се користела 30 дена

Во последното коло во Ц-сегментот од Лигата на нации, македонската фудбалска репрезентација вечер во Скопје на Националната арена „Тодор Проески” е домаќин на Бугарија. Селекторот...

Фудбал 25.09.22 | 21:01

Милевски со порака до навивачите: Бугарите нè пречекаа одлично, да им вратиме со иста мерка

Благоја Милевски се надева дека натпреварот меѓу Македонија и Бугарија ќе биде тема на разговор само поради фудбалски случувња, бидејќи политичките страни воопшто...

Фудбал 23.09.22 | 22:24

Милевски: Доминиравме 90 минути, а загубивме на наши грешки

Резултатот 2:0 во корист на Грузија ги реши дилемите за првото место во групата. Грузијците одат понатаму и преку бараж ќе бркаат шанса за Европското првенство 2024. Селектрот...

Фудбал 12.06.22 | 20:47

Милевски: Одлични момци, им брагодарам што одвоија 17 дена од одморот за да играат за Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија со победа од 4:0 над Гибралтар го заврши јунскиот циклус натпревари во Лигата на нации. Селекторот Благоја Милевски на прес-конференцијата...

Фудбал 09.06.22 | 23:44

Милевски: Во моментов ова е нашиот максимум

Македонија загуби убедливо од Грузија во Скопје (0:3) и трката за првото место во групата од фудбалската Лига на нации стана тешко достижно. -Морам да им честитам на Грузијците....

Фудбал 08.06.22 | 22:05

Милевски: Се што е минато е историја, наредниот меч е најважен

Македонија утре вечер со почеток во 20:45 часот на домашен терен ја пречекува селекцијата на Грузија која по две кола од новиот циклус во Лигата на нации има максимални...

Фудбал 05.06.22 | 10:01

Милевски: Без разлика кој ни е противник, оваа Македонија е обврзана да игра максимално

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против Гибралтар, заедно...

Фудбал 02.06.22 | 20:55

Милевски: Не можам да не сум задоволен како игравме

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија Благоја Милевски после ремито денеска во Разград со Бугарија (1-1) изјави дека Македонија ја надигра Бугарија...

Фудбал 23.05.22 | 23:30

Mилевски со три нови имиња за дуелот со Бугарија

Македонската фудбалска репрезентација со тројца дебитанти во поширокиот состав ќе ја почне идниот месец новата сезона во Лигата на нации во група со Бугарија, Грузија...

Фудбал 23.05.22 | 12:33

Милевски го објави списокот со фудбалери за јунските натпревари од Лигата на нации

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, попладнево го објави списокот со фудбалери за натпреварите против Бугарија (2 јуни), Гибралтар...

Фудбал 29.03.22 | 23:19

Милевски: Бевме достоен ривал, треба да бидеме горди на овие фудбалери!

Иако стартот и првите триесет минути повеќе ветуваа, македонската фудбалска репрезентација не успеа да оствари втор подвиг во пет дена и застана на чекор до пласман...

Фудбал 27.03.22 | 08:27

Панчев: Милевски како знае и умее да му се јави на Пикси

Легендата на македонскиот фудбал Дарко Панчев во разговор за српски „Курир“ пред историскиот натревар со Португалија вели дека селекторот Благоја Милевски треба...

Македонија 26.03.22 | 11:17

Трајковски, Барди и Милевски добиваат дипломатски пасоши од МНР

Дипломатски пасоши од Министерството за надворешни работи ќе добијат двајца фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Енис Барди, како и селекторот Боби Милевски,...

Фудбал 25.03.22 | 19:34

Милевски: Победата од Палермо е и мотив и притисок за триумф и во Португалија

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, порача дека македонските фудбалери со иста желба и мотивираност како во Палермо ќе и се спротивстават...

Фудбал 25.03.22 | 00:57

Среќен роденден, Господине!

✨ Iconic! Iconic 𝙘𝙚𝙡𝙚𝙗𝙧𝙖𝙩𝙞𝙤𝙣! Ladies and gentlemen: 𝗠𝗶𝘀𝘁𝗲𝗿 Blagoja Milevski 🙏 Happy birthday, 𝑺𝒊𝒓! Иконски! Иконска прослава! Дами и господа: Господин Багоја Милевски Среќен...

Фудбал 25.03.22 | 00:19

Мораме да се подготвиме за Португалија, одиме на победа во Порто

Селекторот Благоја Милевски и капитенот Стефан Ристовски истакнаа дека фудбалската репрезентација на Македонија треба да се подготви за финалето од баражот против...

Фудбал 25.03.22 | 00:05

Милевски: Благодарам на честитките за роденденот, ова е најголемиот подарок!

Благоја Милевски е човекот за чуда, тренерот кој ја знае формулата за големи успеси. Нашиот селектор смирен како и секогаш и во свој стил се обрати кон новинарите: „Тактиката...