Ознака: бизнис марихуана
Македонија 15.12.21 | 10:45

Кумашинот на Заев отвора фабрика за одгледување канабис и млекарница

Кумашинот на премиерот Зоран Заев, Горан Митров – Гна, во еден ден основаше друштво за одгледување на канабис и млекарница со адреса во Сушица во општина Ново Село,...

Македонија 09.09.21 | 09:24

Власта и денес безмилосно продолжува со „нарко бизнис планот”, собраниска комисија на пладне ќе расправа за марихуаната на Заев! !

И покрај ужасната трагедија, власта и денес безмилосно продолжува со „нарко бизнис планот”!, реагира пратеникот Миле Лефков додавајќи дека за денеска во 12 ч. во Собранието...

Македонија 14.08.21 | 13:36

Ќе ќарат само наркомафијата и картелот Заеви: Заев сака да го легализира шверцот со дрога

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче сакаат на „мала врата“ во Собранието да го протуркаат Законот за марихуана...

Македонија 24.06.21 | 10:06

Вода стои, Законот за марихуана не смее: Завршен вториот состанок на работната група за канабис

Работна група за подготовка на измени и дополнувања на законодавството за декриминализација, легализација и искористување на медицинските, социјалните и економските...

Македонија 07.06.21 | 21:48

Прва средба на работната група за декриминализација на канабисот

Во Владата, денеска, се одржа првиот состанок на „Работна група за подготовка на измени и дополнувања на законодавството за декриминализација, легализација и искористување...

Црна хроника 02.06.21 | 14:51

Управителот на „5 летерс“ еден од тројцата обвинети за кражбата на марихуана во Крушево

Обвинителен акт е поднесен против еден албански, еден македонски и еден косовски државјанин кои се обвинети за неовластено производство и пуштање во промет на наркотички...

Македонија 18.04.21 | 23:22

Стоилковски се прошета во скафандер во полициски час: Најважно беше да се изгласа Законот за марихуана

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во знак на револт поради денешното носење на пратеници заболени со ковид-19 во Собранието, прошета во време на полициски час...

Македонија 10.02.21 | 09:37

Одземена лиценцата за работа на фабриката за канабис во Крушево, од каде беше украдена дрога

На предлог на Министерството за здравство, Владата на вчерашната седница донесе Одлука за престанување на важењето на одлуката за давање на одобрение за одгледување...

Македонија 30.12.20 | 13:00

Владата смета дека што поскоро треба да се донесе законот за марихуана

Владата во повеќе наврати укажуваше дека е добро законските измени да бидат изгласани до крајот на оваа година, за следната да очекуваме 250 милиони евра приходи од производство...

Твитови 28.12.20 | 13:23

[ВИДЕО] Заев учи англиски и одговара на прашања за марихуаната

И покрај неверојатната конкуренција, мора да признаам дека Зоран Заев ми е најсмешниот лик на Бранко Огњановски, пишува авторот на видеото.

Македонија 25.12.20 | 20:31

Заев: Не сум пробал џоинт, ама не сум ни сиромашен, па се залагам за сиромашните

Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев во гостување во емисијата „Само интервју“ на телевизија Канал 5 беше прашан дали некогаш пробал марихуана, жаргонски...

Македонија 24.12.20 | 08:47

Заев: Во земјите каде што марихуаната е легална, корисниците се откажуваат од хероин, кокаин и сите тешки дроги

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Економски магазин“ на Алсат М, одговарајќи на прашањето за економските потенцијали на земјата и планираниот развој зборуваше на...

Македонија 23.12.20 | 23:12

Овде нема политика, ова е нешто национално, вели Заев за легализацијата на канабисот

Премиерот Зоран Заев во емисијата „Економски магазин“ на Алсат М, одговарајќи на прашањето за економските потенцијали на земјата и планираниот развој зборуваше на...

Македонија 21.12.20 | 12:02

Не е во ред некој да оди во затвор ако користел половина грам канабис, рече Заев и најави либерализација

Не е во ред некој да оди во затвор ако користел половина грам канабис, вели премиерот Зоран Заев, најавувајќи дебата за легализација на канабисот во 2021 година. На денешната...

Македонија 18.12.20 | 09:02

Вице Заев: 90 отсто од работите што ми се ставаат на товар не се точни

Братот на премиерот Зоран Заев, Вице Заев, во интервју за „Слободен печат“ негира дека поседува фабрики за производство на канабис. Фабриките за производство на канабис...

Македонија 23.11.20 | 10:23

Македонија има влада која мисли како да му ја легализира марихуаната на премиерот Зоран Заев

Споредувајќи ја состојбата во Македонија и во Хрватска, која има дупло повеќе жители, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека додека таму се прават масовни...

Македонија 15.05.20 | 16:47

Aрсовски: Ова ако не е скандал, не знам што е

Ова ако не е скандал, не знам што е, но верувајте за ова ќе одговараат, вели портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски за доделувањето на лиценци за марихуана за време...

Македонија 20.02.20 | 16:42

Спасовски им потпиша лиценци на уште пет компании за одгледување на марихуана

Иако е на чело само на техничка влада за спроведување на изборите, техничкиот премиер Оливер Спасовски им потпиша лиценци за одгледување на медицинска марихуана на...

Македонија 24.01.20 | 14:06

Марихуаната на Заеви се продава на црно во Македонија

Целата вистина околу омилениот бизнис на фамилијата Заеви, бизнисот со марихуана која се претвори во рекет машинерија, е причината што Заеви и СДСМ ревносно се борат...

Македонија 24.01.20 | 13:17

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ открива скандал околу бизнисот со марихуана на Заеви

Следете ја прес-конференцијата на Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев: