Ознака: бит пазар
Црна хроника 16.01.23 | 11:31

46-годишен татко од Скопје признал дека го избодел синот затоа што сакал да го научи да го почитува

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 46-годишен осомничен за кривично дело – Убиство од...

Црна хроника 05.01.23 | 20:38

Само што извршил кражба на Бит пазар го фатиле

Полицијата вечерва околу 19 часот во близина на трговски центар на подрачје на Бит пазар во Скопје го лишиле од слобода Р.М. по добиена пријава дека извршил кражба. Како...

Црна хроника 24.10.22 | 10:11

Кај Бит Пазар нападнале и ограбиле две момчиња: Уапсени тројца малолетници и еден 18-годишник

На подрачје на Бит Пазар синоќа околу 22.45 часот од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишени од слобода се Е.Е.(18) и уште тројца...

Црна хроника 17.10.22 | 12:43

Босанец баран за семејно насилство уапсен на Бит пазар

Вчераво 17.10 часот на подрачје на Бит Пазар, Скопје од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода С.М.(22) од Босна и Херцеговина, со привремен престој во Македонија. Како...

Црна хроника 09.09.22 | 19:52

Женска пресметка на Бит Пазар

На 08.09.2022 во 23.10 часот М.Д.(20) од Скопје пријавила дека околу 20.30 часот во Скопје на подрачјето на Бит Пазар била физички нападната од Л.Д. од Скопје (женско лице). Се работи...

Црна хроника 27.08.22 | 14:20

Без лична карта сакал да подигне дебитна картичка од банка, кога одбиле почнал да навредува и да крши

На 26.08.2022 во 15.30 часот од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода К.И.(28) од Скопје, поради кривично дело насилство. Според...

Црна хроника 09.08.22 | 17:30

Се запали мотоцикл кај Бит Пазар, пожарот зафати и угостителски објект

На 09.08.2022 во 04.08 часот во Полициска станица Бит Пазар е пријавено дека во Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, настанал пожар на мотоцикл со скопски регистарски ознаки,...

Црна хроника 03.08.22 | 21:12

Kривична пријава за насилникот кој оштети возило на Бит Пазар

Триесет дневен притвор за скопјанецот Б.Ф.(36) кој поради недоразбирање во сообраќај на Бит Пазар го нападнал лицето З.Т.(42) од Скопје и му го оштетил возилото. -Единицата...

Црна хроника 11.07.22 | 21:23

Скопјанец натепан на Бит Пазар поради недоразбирање во сообраќајот

На 10.07.2022 во 15:50 часот во СВР Скопје, И.Т.(23) од Скопје пријавил дека околу 14:30 часот на подрачјето на Бит Пазар, по претходно недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат...

Црна хроника 28.05.22 | 16:41

Teпачка на Бит Пазар

На 27.05.2022 во 20.30 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар, по претходно меѓусебно нетрпение, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка...

Црна хроника 08.04.22 | 19:43

Уапсен дилер на Бит Пазар, запленети кокаин и куршуми

Полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, вчера (6 март), го лишиле од слобода Ј.И.(28) од Скопје, информираат од МВР и појаснуваат дека при...

Црна хроника 14.03.22 | 14:22

25-годишник фатен додека крадел од подрум кај Бит-пазар

Дваесет и петгодишниот скопјанец О.М. вчера во 20.35 часот е лишен од слобода во реонот на Бит-пазар, откако бил затекнат при извршување кривични дела „тешка кражба“. Како...

Скопје 28.02.22 | 09:29

Контејнерите на Бит пазар во пламен

Во текот на изминатиов викенд, непознати сторители опожариле три сада за одлагање отпад лоцирани на булеварот Крсте Мисирков, во близина на Бит Пазар. Опожарените контејнери...

Црна хроника 23.02.22 | 23:53

Момче со репетиран пиштол плаши минувачи на Бит Пазар: Шокантно видео на ТикТок

Момче репетира пиштол и го вперува кон случајни минувачи во центарот на Скопје, во близина на Бит Пазар. Видео објавено на ТикТок ги вознемири граѓаните. Објавувачот...

Црна хроника 24.01.22 | 15:59

Тепачка по судир на Бит пазар

Вчера во 15.30 часот Н.Н.(46) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Бит Пазар, по претходно случена сообраќајна незгода, бил физички нападнат од А.М.(27) од Скопје. Сочинет...

Црна хроника 13.01.22 | 16:26

На Бит Пазар приведен скопјанец, кој треба да одлежи 5,5 години затвор

Полициски службеници од Оперативнииот тим на МВР денеска на подрачјето на Бит Пазар привеле криминалец баран со потерница. Како што информираат од Министерството за...

Црна хроника 31.12.21 | 10:00

На Бит Пазар запленети околу 2.000 парчиња пиротехнички средства

Вкупно 1 828 парчиња разновидни пиротехнички средства биле биле пронајдени и одземени вчера на Бит Пазар, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како што...

Скопје 29.10.21 | 15:27

Арсовска се сретна со пазарџиите од Бит Пазар: Ќе се избориме против нелојалната конкуренција и ќе овозможиме полесен пристап до пазарите

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска одржа средба со претставници од Комората на трговци од групацијата пазарџии од Бит...

Црна хроника 12.10.21 | 16:30

Не се поднесувале па се степале на Бит Пазар

На 11.10.2021 во 18:00 часот во СВР Скопје, Е.Н.(37) од Скопје пријавил дека на 10.10.2021 околу 15:15 часот на подрачје на Бит Пазар, по претходно меѓусебно нетрпение, бил физички нападнат...

Црна хроника 11.10.21 | 18:51

Се запали мерцедес кај Бит Пазар

На 11.10.2021 во 05:5 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар настанал пожар  во патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на А.Б.(43)...