Ознака: Билјана Бришковска
Македонија 16.03.21 | 13:09

Зврлески го поби сведочењето на Нинџа дека со Атанасовски, Јанакиески и Бришкоска договарале казни

Денешното сведочење на поранешниот Јавен обвинител Марко Зврлески ги поби сите тврдења на обвинителката Вилма Рускоска и на нејзиниот омилен сведок Нинџа, дека Миле...

Македонија 12.03.21 | 13:25

Мобилните оператори ги чувале податоците само една година: Нинџа лажел кого видел во штабот на ВМРО-ДПМНЕ на „27 април“!

Одбраната на обвинетите во случајот на „27 април“ денеска објаснија дека од мобилните оператори побарале извештај за телефоните 071 230-7** и 071 323-9** . Овие броеви во 2017 година...

Македонија 11.02.21 | 13:34

Бришковска: Апсолутнo не e вистина дека сум му се јавила на Вељаноски за пратеници да ги отворат вратите на Собранието

Поранешната заменичка министерка за правда, Билјана Бришковска, на денешното рочиште, во своето сведочење истакна дека на 27 април пристигнала во штабот на партијата...