Ознака: билети
Скопје 18.01.21 | 15:31

Контролори казнуваат студенти во автобус иако им важат билетите, ЈСП вели ќе им ги врати парите

Скопските картички, со кои студентите се возат во автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје (ЈСП), важат до 28 февруари. Но, и покрај ваквата одлука, која...

Фудбал 04.12.20 | 21:08

ФФМ: Болничкиот персонал ќе има приоритет за влезници за Европското фудбалско првенство

Докторите, медицинските сестри и целокупниот технички персонал во болниците ќе имаат приоритет при распределбата на влезници од ФФМ за да ја бодрат македонската репрезентација...

Фудбал 07.10.20 | 21:20

ФФМ од петок ќе ги враќа парите од билетите Македонија – Косово

Фудбалската федерација на Македонија ги информира сите поддржувачи и навивачки на македонската репрезентација дека од петок, 09.10.2020 до 23.10.2020 преку МК Тикетс, официјалниот...

Култура 11.05.20 | 09:51

Два билети за доделување на Оскарите на 28 февруари 2021 година ќе бидат продадени на добротворна аукција

Два билети за доделување на Оскарите на 28 февруари 2021 година ќе бидат продадени на добротворна аукција во корист на фондот за борба против последиците предизвикани...

Фудбал 06.03.20 | 15:47

Нема веќе билети за Македонија – Косово!

Фудбалската федерација на Македонија на својата фејсбук-страница објави дека нема повеќе билети за мечот меѓу Македонија и Косово кој на 26 март треба да се игра на арената...

Фудбал 03.03.20 | 18:33

Половина од продадените билети за Македонија – Косово завршија кај Албанци

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) утрово ги пушти во продажба влезниците за историскиот меч на Македонија против Косово во плејофот во Лигата на нации за пласман...

Ракомет 02.10.19 | 23:08

Се огласи полицаецот кој чекаше ред за билети за РК Вардар

Билетите за натпреварот Вардар – Кил беа пуштени во продажба во понеделникот, а дилемата на дел од спортската публика на социјалните мрежи беше кој е полицаецот кој...

Фудбал 20.09.19 | 09:28

ФФМ „пушти срце“: Билетите за Словенија по цена од 50 до 200 денари

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) се одлучи за исклучително ниски цени за квалификацискиот натпревар против Словенија кој ќе се игра на 10 октомври во Скопје....

Ракомет 16.09.19 | 18:18

Билетите за Вардар-Порто по цена од 350 и 400 денари, за Нексе само 50 денари

Ракометниот клуб Вардар денеска ги пушти во продажба поединечните билети за следните два домашни натпревара, во ЕХФ Лигата на шампионите против Порто, и потоа во СЕХА...

Скопје 29.04.19 | 17:24

Бесплатните билети за литургијата со Папата од утре ќе се делат на уште три локации

Граѓаните кои сакаат на 7 мај да присуствуваат на централниот настан односно светата литургија на плоштадот „Македонија“, освен во католичките парохии во државата,...

Калеидоскоп 04.01.19 | 10:53

Почна лотаријата за билети за Виенскиот концерт: Аплицирајте до 28 февруари може да добиете 2 билети

На најпопуларниот и најпознатиот новогодишен концерт кој секоја година се одржува на 1 јануари во Виена може да присуствувате доколку учестувавате во лотарија. За да...