Ознака: билет
Скопје 06.12.19 | 18:54

Прво во април, па ноември, сега билетот за едно возење ќе се продавал од јануари

Во Скопје, и покрај најавите за воведување, се уште не постои билет за едно возење во автобус. Ваков билет градоначалникот Петре Шилегов првично најавуваше дека ќе почне...

Скопје 27.09.19 | 14:21

Според ЈСП билетот за едно возење е нова услуга, не поскапува јавниот превоз

Јавниот превоз во Скопје не поскапува, а билетот за едно возење е нова услуга, велат од ЈСП Скопје. Во врска со донесената одлука на последната седница на Советот на Град...

Скопје 25.09.19 | 13:32

Ќе чини 50 денари: Од први ноември билет за едно возење ќе се купува во автобус

Граѓаните кои ретко користат јавен превоз или не се од Скопје и немаат ниту персонализирана ниту неперсонализирана картичка скопска, досега се соочуваа со потешкотии...

Скопје 30.06.19 | 14:42

Од есен пак ќе се купуваат билети во автобус

Во автобусите на ЈСП – Скопје како и во приватните превозници од септември повторно ќе може да се купи хартиен билет за едно возење. ЈСП во моментов го реализира тендерот...

Црна хроника 21.12.18 | 15:47

Контролорите поради билет се пресметале со 16-годишник

Фотографијата на која вчера двајца контролори од ЈСП физички се пресметуваа со патник, ја разбранува јавноста. За случајот денеска се огласи и МВР, од каде информираат...