Ознака: билборди
Македонија 05.07.20 | 21:44

Мицковски: Нели ви е срам вие кои го пуштивте да избега и бевте частени власт за да донесете правда, да фурате слична демагогија?

Нели ви е срам вие кои го пуштивте да избега, вие кои бевте частени власт за да донесете правда, да фурате слична демагогија, прашува аналитичарот Ивор Мицковски во својот...

Македонија 09.03.20 | 12:57

Заев ја „заборави“ Северна на билбордите: Moже ли да му се верува на овој човек

Во билбордите на СДСМ каде Заев се фали за нашето членство во НАТО тој го изостави нашето официјално име. Па така наместо „Северна“ стои МК во „НАТО“ Граѓаните овие...

Македонија 03.03.20 | 10:05

На СДСМ вистината им смета: Членови на партијата со сина боја го пoкpивaa ликот на Заев кој зема 200.000 евра митo

На повеќе локации низ земјата се поставени билборди на кои е претставен момент од ПИ мерките, на кои се гледа како Зоран Заев бара 200.000 евра мито предизвика панична реакција...