Ознака: Билборд
Македонија 05.03.20 | 13:43

Ќе одговараат и тие што ги палат билбордите и тие што го нарачаа вандализмот

Палењето и фарбањето на билборди е само доказ дека СДСМ се во страшна паника и не сакаат граѓаните да ја видат реалноста, дека се исплашени од пораз како никогаш до сега,...

Македонија 04.03.20 | 14:34

Запален билборд на ВМРО-ДПМНЕ: Оние кои го направиле ова нека се сетат на Јанева со качулка на главата и лисици на рацете

Откако пред неколку дена еден беше обоен со сина боја, вчера беше запален друг билборд на кои е претставен момент од ПИ мерките, на кои се гледа како Зоран Заев бара 200.000...

Скопје 27.02.20 | 09:05

Покрив падна врз човек во скопски Карпош

Покрив падна врз човек во скопски Карпош. Силниот ветар кој го зафати Скопје ноќеска направи вистински хаос. Човек се најде под урнатиот покрив. Се уште не се знае здравствената...

Црна хроника 24.12.19 | 09:38

Рекламен билборд гореше во центарот во Струмица

Синоќа во Струмица гореше рекламен билборд, за среќа струмичката противпожарна служба навреме реагирала, па огнот не се проширил. Засега не е познато како се запалил...