Ознака: бгнес
Македонија 26.11.20 | 12:36

„Средношколски глас“: Ако властите немаат црвени линии, ние средношколците имаме

Средношколската организација за заштита на животната средина, која го изнесува гласот на средношколците во Македонија, „Средношколски глас“  ги осуди изјавите на...

Македонија 26.11.20 | 10:35

Претседателот на македонската комисија: Комисијата треба да биде оставена да работи без мешање и притисок

Генерално, погрешен е пристапот историските прашања да се користат како политичка алатка. Историските контроверзи, недоразбирањата и историографските спорови треба...

Македонија 26.11.20 | 10:20

Протест сега! Или ќе покажеме дека заслужуваме држава или ќе нѐ нема

Протест сега, за да не биде предоцна, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој повика на надпартиски предупредувачки протест за, како што напиша на својот профил...

Твитови 26.11.20 | 10:08

Пандев: Заев шупаку, ти не си предавник, ти си Велепредавник


Колумни 26.11.20 | 10:03

На која „вода“ е Зоран Заев?!

Предраг Димитровски Да беше усвоен веќе најавениот закон за легализирање на марихуаната можеби ќе прашав дали старо-новиот премиер не седнал во некој од туристичките...

Македонија 26.11.20 | 09:58

Стоилковски: Дојден ти е крајот

Лажго, одродник, македонски душман, се само дел од „епитетите“ што портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски му ги упати на премиерот Зоран Заев по неговото интервју...

Македонија 26.11.20 | 09:47

Jовановиќ во одбрана на Заев: Што е проблемот со интервјуто?

Политичкиот аналитичар близок на СДСМ Ненад Јовановиќ во обидот да го оправда Зоран Заев за своите ставови кон Бугарија вели дека граѓаните го потценуваат премиерот...

Македонија 26.11.20 | 09:25

Градоначалникот на Куманово по скандалозните изјави на Заев: Сите обиди да се изместат фактите се реприза од минатото

Сите обиди да се изместат фактите се само една реприза од минатото која се повторува на Балканот, како и да е фактите остануваат и не се менливи. Влеговме во НАТО, чекориме...

Твитови 26.11.20 | 08:52

Заев: Короната не е наш вирус, туку наш пријателМакедонија 26.11.20 | 08:45

Порака од Белград за Заев: Беднику, дали си ти нормален!?

Главниот и одговорен уредник на српскиот весникот „Информер“, Драган Вучичевиќ, кој важи за близок на српскиот претседател Александар Вучиќ и на неговата Српска...

Македонија 25.11.20 | 23:29

Димитров е поопасен од коронавирусот, вели бугарскиот новинар кој го интервјуираше Заев

Бугарскиот новинар и сопственик на агенцијата БГНЕС, Љубчо Нешков, кој денес го објави интервјуто со премиерот Зоран Заев што предизвика многу полемики, тврди дека...

Македонија 25.11.20 | 23:26

Во нормална држава после такви изјави веднаш ќе беше приведен и сослушан во полиција

Актерот Сашо Тасевски вели дека по седми пат го слуша интервјуто на Зоран Заев за БГНЕС, и не може да дојди на себе. Ти си бре најдолниот национален предавник кој чекорел...

Македонија 25.11.20 | 23:00

Шпреса Јусуфи: Татко ми првоборец 4 години бил по бугарски затвори

Не стивнуваат реакциите на јавноста по скандалозното интервју на премиерот Зоран Заев за БГНЕС. Меѓу сведоштвата на граѓаните, се најде и она на дипломатката Шпреса...

Македонија 25.11.20 | 22:54

Mоите дедовци Благоја и Миле вртелешки се сторија во Бутел од нервоза!

Mоите дедовци Благоја и Миле вртелешки се сторија во Бутел од нервоза, коментира новинарот Миле Ристески, кој се приклучи на острите реакции од јавноста и граѓаните...

Твитови 25.11.20 | 22:48

Ние во Босна имаме будали политичари, ама ти и нив ги надмина, предавнику!


Македонија 25.11.20 | 22:03

Пендаровски нема да ги коментира ставовите на Заев

Претседателот Стево Пендаровски нема да излезе со официјален став и коментар по интервјуто на премиерот Зоран Заев за бугарската новина агенција „Бгнес“ во кое дел...

Македонија 25.11.20 | 21:50

Милески: Ваква будала за премиер да не му посакаш ни на најголемиот душман

Која велелепна будала човече!, коментира активистот Роберт Милески за интервјуто на Зоран Заев. Ваква будала за премиер да не му посакаш ни на најголемиот душман, вели...

Македонија 25.11.20 | 21:37

Пецаков: Зоран Заев, ти си најголемото зло што Македонија некогаш го имала

Зоран Заев, ти си најголемото зло што Македонија некогаш го имала, реагира пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, Кирил Пецаков, по интервјуто на македонскиот премиер за БГНЕС. Под...

Македонија 25.11.20 | 21:19

Заевци, како ќе го објасните убиството на Македонецот Страшо Пинџур, чии татко и баба ги продадовте како Бугари?

„Пинџур, освен што го кажа своето име, не сакаше ништо друго да каже. Поради тоа го тепавме. Го тепавме јас, Тенјо Рајков, Илија Николов, Андон Донев, Тодор Маринов… Го...

Македонија 25.11.20 | 21:08

И Милевска разочарана од Заев: Ни ги понижи бабите и дедовците, а го гласаа

Иако важат за силни поддржувачи за европската перспектива, но преку потезите на Заев и СДСМ, и дописничката на државната новинска агенција МИА Тања Милевска и нејзиниот...