Ознака: Бездомник
Црна хроника 04.10.19 | 23:25

Бездомничка за заканувала дека ќе запали тројца вработени

Вчера претпладне во СВР Скопје било пријавено дека во дом каде што се сместени бездомни лица на ул.„Перо Наков“, С.Т. (60) од Скопје – сместена во објектот како лице бездомник,...

Калеидоскоп 12.09.19 | 18:22

Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат ајфон

Руските близначки Аделја и Алина Фаткеева (24) предизвикаа бес на социјалните мрежи откако објавија, а потоа избришаа видео на кое хранат бездомник за да освојат ајфон. На...

Семејство 27.07.19 | 17:30

Татко секој ден патува по 64 км за да му даде на синот пари за дрога: Инаку ќе краде

Даниел од Велика Британија секојдневно поминува по 64 километри за да му однесе пари за дрога на синот Натан. Натан е бездомник и зависник, а неговиот татко се чувствува...

Скопје 25.06.19 | 20:03

Скопјани живеат во страв, бездомник кај Соборна нападнал девојчиња

Peволтирани граѓани, жители од центарот на Скопје, до редакцијата на МКД.мк испратија фотографии и видео од бездoмник, кој, како што велат тие, веќе една година преспива...

Македонија 11.01.19 | 13:24

МТСП: Граѓаните да пријават ако забележат бездомно лице

Доколку граѓаните забележат бездомно лице да го пријават на дежурните телефонски броеви за да биде сместено во некои од прифатните пунктови што се во функција од почетокот...