Ознака: без маски
Калеидоскоп 28.10.20 | 12:40

Мора да внимаваме на „дамата“ наречена Ковид, рече папата Франциск откажувајќи се од маската

Папата Франциск во средата ја опиша пандемијата со Ковид-19 како „дама“ на која мора да се внимава, но тој и повеќето од неговите блиски соработници не носеа маски пред...

Македонија 21.08.20 | 10:22

„Протоколите“ на Филипче на дело: Преполн антички театар, никој со маска на лице

Во античкиот театар на локалитетот Хераклеа во Битола вчера се одржуваше концертот на хрватскиот музичар Петар Грашо. Иако картите се продаваа во ограничен број и беше...

Свет 18.08.20 | 12:08

Вухан се врати во живот: Младите поитаа во аква-парк, без маски и останати мерки

Беше епицентарот на пандемијата на коронавирус и беше првиот регион во светот во кој беше воведен карантин, веројатно најстрогиот. Сега, се чини дека централниот кинески...