Ознака: беверли хилс 90210
Филм 09.11.19 | 09:24

По само 6 епизоди, откажана „Беверли хилс“

По прикажани само шест епизоди од продолжението на популарната тинејџерска серија од 90-тите, „Беверли Хилс 90201“, „Фокс“ објави дека ќе заврши со снимањето после една...

Филм 29.04.19 | 10:49

Бренда се враќа во „Беверли Хилс“

Шенен Доерти потврди дека ќе биде дел од новата минисерија „БХ90210“ и по 30 години ќе ја репризира улогата на Бренда Волш од култната тинејџерска серија „Беверли Хилс...

Филм 28.04.19 | 18:15

Бренда се враќа во „Беверли Хилс“

Шенен Доерти потврди дека ќе биде дел од новата минисерија „БХ90210“ и по 30 години ќе ја репризира улогата на Бренда Волш од култната тинејџерска серија „Беверли Хилс...

Филм 20.03.19 | 15:36

Чествување за Лук Пери: Дилан повторно ги зближи колешките и колегите од Беверли Хилс

Актерите од хит-серијата „Беверли Хилс“ имале свој приватен „повторен собир“ во чест и сеќавање на својот колега Лук Пери (Дилан), кој почина на 4 март. Седенката се...

Семејство 15.03.19 | 20:19

Смртта побрза од cвадбата: Лук Пери и Венди испраќале покани, сè било испланирано, но…

Холивудскиот актер Лук Пери, кој сите го паметат по улогата во серијата „Беверли Хилс“, почина неодамна во 53. година од животот, по мозочен удар, а зад себе остави ќерка...

Филм 11.03.19 | 11:03

Почина уште еден актер од „Беверли Хилс“

Актерот Џед Ален, кој во „Беверли Хилс“ ја играше улогата на таткото на Стив, почина на 85-годишна возраст. Тажната вест на „Фејсбук“ ја објави неговиот син Рик Браун,...

Филм 10.03.19 | 22:00

Кели нападната бидејќи не се опростила од Дилан, по нејзиниот одговор сите замолкнале

Само на тебе не ти е грижа за Лук. Баш гледав дали ќе објави нешто за Лук и токму кога се понадевав дека се грижи – таа објавува неприкладна фотографија за овој момент....

Филм 07.03.19 | 22:31

Брендон се збогува со Дилан: Лека ноќ, принцу!

Џејсон Присли, актерот кој го играше Брендон во култната тинејџерска серија „Беверли Хилс 90210“, се збогува од најдобриот другар Дилан, актерот Лук Пери, кој почина во...

Филм 04.03.19 | 21:39

Бренда уште не кажа „збогум“, но нејзината фотографија кажува сè

Колегите и пријателите се простуваат од американскиот актер Лук Пери, кој денеска почина на 52-годишна возраст. Пери беше актуелен со серијата „Ривердејл“, но, сепак,...

Филм 01.03.19 | 18:30

„Беверли Хилс 90210“ се враќа, но без Бренда и Дилан

Оригиналната актерска постава од култната тинејџерска серија „Беверли Хилс 90210“ се враќа на малите екрани, пренесува „Варајати“. Џејсон Присли, Џени Гарт, Јан Зиринг,...