Ознака: Бесир Алили
Останати спортови 05.07.19 | 23:41

Бесир Алили, борачот кој освои прво место на ЕП за кадети: Во Париз златото не ми бега!

Пред само две недели 16-годишниот борач Бесир Алили ги освои симпатиите на јавноста во Македонија, откако го освои златниот медал на Европското првенство за кадети, што...

Останати спортови 26.06.19 | 09:52

Владата одобри 500.000 евра за Вардар и 16.000 евра за Бесир Алили

Владата вчера донесе одлука да му додели 30 милиони денари на Ракометниот клуб Вардар за освоената титула Европски шампион во ракомет. Исто така, Владата донесе одлука...

Ракомет 25.06.19 | 19:35

30 милиони денари за Вардар, еден за титулата на Алили

На денешната 141 седница, Владата денеска донесе одлука да му додели 30 милиони денари на Ракометниот клуб Вардар за освоената титула Европски шампион во ракомет. Воедно,...

Останати спортови 24.06.19 | 22:10

Алили: Мојот сон сега е олимписки медал

Европскиот првар во борење за кадети Бесир Алили денеска беше свечено пречекан во Скопје откако изминатиот викенд на Македонија и донесе златен медал од кадетското...

Скопје 24.06.19 | 21:50

Шилегов излезе од илегала на пречекот на Алили

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов се осмели да излезе од зад бината и да каже збор-два и да му честита на европскиот првак во борење Бесир Алили. Шилегов, кој исто...

Останати спортови 24.06.19 | 20:14

Алили пречекан како европски првак

Eвропскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили денеска беше пречекан од голем број граѓани на граничниот премин Табановце, па со панорамскиот автобус и во придружба...

Останати спортови 23.06.19 | 11:11

Македонецот Бесир Алили стана европски кадетски шампион во борење

Македонскиот борач Бесир Алили вчера стана европски шампион во борење – слободен стил за кадети до 48 килограми, откако во финалето на Европското првенство во Фиренца,...