Ознака: беровец
Црна хроника 15.05.20 | 15:30

Беровец со шише ја удрил сопругата додека се расправале

Беровец со шише ја удрил сопругата по расправија,информираше МВР: Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против В.Џ.(52)...

Црна хроника 29.09.19 | 16:10

Беровец со нож се заканувал на гости во кафеана, сакал да го запали и инвентарот

Нoќеска околу полноќ, во Полициска канцеларија Пехчево бил приведен Б.К. (39) од Берово поради предизвикување општа опасност. Тој пред угостителскиот објект во Пехчево...

Црна хроника 26.07.19 | 10:58

Беровец загинал по пад под трактор

Во беровската полиција вчера било пријавено дека на место викано „Курилово“ Б.Т.(63) од Берово управувајќи трактор на сопствениот имот изгубил контрола, се превртел...

Црна хроника 21.06.19 | 18:26

Беровец се обидел да обљуби малолетно девојче додека татко и седел во дворот

Вчера околу 15 часот во Полициската станица Берово, 43-годишен жител на Берово пријавил дека, додека седел со неговата сопруга во дворот на неговиот тетин Н.Б. (60) од Берово,...