Ознака: бензиска пумпа
Скопје 11.01.23 | 15:54

Уставен поведе постапка за ДУП-от во Карпош со кој се овозможува изградба на бензиска пумпа

Уставниот суд изразува сомнеж во уставноста, но и законитоста на Одлуката за ДУП со кој се предвидува изградба на бензинска пумпа спроти базенот „Младост” во општина...

Црна хроника 25.02.22 | 19:49

На двајцата момци од Батинци ќе му се суди за обид за убиство за нападот на бензиската пумпа

СВР Скопје поднесе кривични пријави против М.Џ.(22) и С.Н.(30), двајцата од село Батинци, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „убиство во...

Балкан 15.09.21 | 20:05

Маж се заклучил во автомобилот на бензиска, откако одбиле да му наточат бензин без ковид-сертификат

На првиот ден од стапувањето во сила на заострените мерки против ковид во Словенија се забележува големо незадоволство кај невакцинираните, но засега не се регистрирани...

Црна хроника 16.04.21 | 20:24

Возило се заби во ѕид на бензиска пумпа кај Делчево

Возило „алфа ромео удри во ѕид пред бензинска пумпа на „Макпетрол“ на магистралата А3 на влезот во Делчево, јавува дописникот на МИА. Увид на местото на несреќата врши...

Македонија 08.04.21 | 15:08

Турскиот криминалец како Тито им отпоздравува на присутните на бензиска кај Гостивар

На социјалната мрежа се појави нови видео од престојот на турскиот криминалец Седат Пекер во Македонија.Ова видео датира околку Нова Година и снимено е на авопатот...

Црна хроника 29.04.20 | 18:02

Тепачка на бензиска во Скопје, со нож повреден маж

Вчера во 11 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензиска пумпа на бул.„Гоце Делчев“ во Скопје, поради претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред...

Економија 10.04.20 | 10:36

Ќе се зголемува акцизата за горивата: Власта ќе земе 42 милиони евра пари од народот

Во екот на корона вирусот и вонредната состојба стопанската комора предлага зголемување на акцизата на горивата. Оваа мерка директно ќе удри по џебот на граѓаните и...

Балкан 23.12.19 | 14:28

Eден загинат и осуммина повредени во експлозија на бензиска пумпа во близина на Зворник

Едно лице загина, а осум се повредени во експлозија што се случи на бензинска пумпа во близина на Зворник. Седум повредени лица се преесени во болницата Зворник, а едно...

Црна хроника 16.09.19 | 22:25

Се тепале на бензиска, еден од нив го скрил хард дискот од безбедносните камери

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Д.Р. (42), С.Р. (48), Н.Р. (49), Ј.Р. (30), Х.Р. (19), Ш.Р. (22), против 16-годишeн малолетник, сите...

Црна хроника 30.07.19 | 15:20

Инцидент на бензиска: Шест лица кршеле предмети, па им се заканиле на вработените

Вчера попладне во СВР Скопје, Р.Д. (42) од Скопје пријавил дека завчера околу 18.30 часот, шест лица неовластено влегле на имот на ул. „Првомајска“ каде се наоѓа бензинска...

Економија 11.07.19 | 11:15

Заев на отворање на бензиска пумпа

Во присуство на претставници на Владата на Македонија, на Амбасадата на Руската Федерација и на локалната самоуправа, денска во Арачиново официјално беше отворена...

Црна хроника 13.03.19 | 19:32

Обид за кражба на бензиска пумпа: Крадецот пукал кон вработениот, па избегал

Синоќа околу 20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат од село Бујковци кон село Миладиновци, скопско, непознат сторител се обидел да изврши разбојништво...

Црна хроника 08.03.19 | 18:29

Вооружен грабеж ноќеска во Бутел, со закана со питшол го украле целиот промет

Ноќеска околу 01 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бензинска пумпа на улица „Александар Урдаревски“, општина Бутел, двајца непознати сторители извршиле разбојништво...

Црна хроника 25.01.19 | 10:25

„Мерцедес“ се заби во ограда на бензиска во Радовиш

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила ноќеска околу 2 часот на излезот на Радовиш. Настанот го потврди заменик портпаролот на СВР Струмица, Алакесандра...

Црна хроника 05.01.19 | 16:27

Пијан скопјанец ноќеска уапсен на бензиска

Ноќеска околу 01 часот во бензинска пумпа на бул. Србија, С.Г. (46) од Скопје, кој бил под дејство на алкохол, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон вработени...