Ознака: бензински пумпи
Економија 02.01.22 | 13:48

Од денеска недела е неработен ден: Маркетите затворени, метеж на бензинските пумпи

Законот за недела неработен ден, кој почна да се применува од 1 јануари ги затвори најголемите трговски синџири денеска во главниот град. Тоа созаде метеж на бензиските...

Свет 31.10.21 | 17:34

Иран ги обвини САД и Израел за хакерскиот напад што ја наруши работата на бензинските пумпи во земјата

Шефот на Организацијата за цивилна одбрана на Иран, бригадниот генерал Голам Реза Џалали, обвини дека САД и Израел стојат зад кибер нападот, што го собори системот за...

Свет 26.10.21 | 14:54

Хакерски напад врз бензински пумпи остави илјадници Иранци без гориво

Бензинските пумпи ширум Иран биле цел на хакерски напад, поради што илјадници Иранци останаа без можност да наполнат гориво. Хакираните компјутерски системи на пумпите...

Економија 04.06.21 | 15:55

Заев ќе одзема лиценци на бензиски станици

Премиерот Зоран Заев, во врска со контролите на бензиските станици во земјава за неквалитетни горива и дали има затворено бензиски станици, денеска рече дека прелиминарниот...

Македонија 04.06.21 | 15:37

Заев ги поздрави новинарите и граѓаните зошто нивното будно око ги разбудило институциите

Премиерот Зоран Заев, во врска со контролите на бензиските станици во земјава за неквалитетни горива и дали има затворено бензиски станици, денеска рече дека прелиминарниот...

Свет 05.02.21 | 09:45

ОМВ продава 120 бензински пумпи во Словенија

Австриската енергетска компанија ОМВ објави дека планира да продаде 120 бензински пумпи во Словенија, како дел од програмата за деинвестиции. ОМВ има бензински пумпи...