Ознака: бензинска
Црна хроника 06.03.20 | 09:02

Бутел: Двајца мажи пукале во воздух при грабеж на бензинска

Двајца разбојници пукале во воздух при грабеж на бензинска пумпа во Бутел дознава 24 инфо. Разбојништбото се случило по 23 часот на улицата Александар Урдаревски во пумпа...

Црна хроника 22.01.20 | 11:24

На бензинска кај „Долно Блаце“ приведени лица со лажни документи

Пет возрасни и две малолетни лица, сите од Турција, се приведени ноќеска во 01:50 часот зашто при контрола се претставиле како израелски државјани и приложиле израелски...

Економија 23.12.19 | 12:53

Од утре поскапуваат горивата

Со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 2,25%. Малопродажната цена на бензинот...

Калеидоскоп 03.11.19 | 21:21

Наполнил гориво на бензинска и избегал без да плати, но…

На интернет се појави снимка од возач кој се обидел да биде итар и потполно бесплатно да наполни гориво. Како што се гледа на снимката, мажот седел во автомобилот додека...

Скопје 23.05.19 | 21:00

За влакно избегната експлозија на бензинска во центарот на Скопје

На бензинската пумпа на „Макпетрол“ во центарот на Скопје денес буквално за влакно е избегната вистинска катастрофа. На пумпата која се наоѓа спроти Соборниот храм...