Ознака: бензинска пумпа
Црна хроника 05.03.23 | 17:10

Изгоре возило на бензинска пумпа во Марино, млад работник повреден

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 19:40 часот на бензинска пумпа во село Марино, општина Илинден, настанал пожар во патничко возило „фиат“ со скопски регистарски...

Црна хроника 27.02.23 | 18:53

На бензиска во Карпош извадил солзавец

Синоќа во 23:15 часот во Полициската станица Карпош, А.С.(30) и З.М.(60), двајцата од Скопје, пријавиле дека на бензинска пумпа на подрачјето на Карпош, по претходна расправија,...

Црна хроника 29.01.23 | 18:28

Со закани ограбени вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје

Со закани биле одземени пари од вработени во бензинска пумпа и обложувалница во Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи. На 29.01.2023 годна, во 03.10 часот...

Македонија 10.12.22 | 09:09

„Пуцко петрол“ ќе си наплати 2,5 милиони евра за неизградената бензинска кај „Борис Трајковски“

Скопска Апелација делумно ја потврдила првостепената пресуда на Граѓанскиот суд во корист на нафтената компанија „Пуцко Петрол“ против државата и Општина Карпош,...

Црна хроника 10.06.22 | 12:28

Си наточил за 5.000, заминал без да плати

Вчера во 16.30 часот во Полициското одделение Теарце, А.Б.(29) од тетовско Нераште, вработен на бензинска пумпа на регионален пат Тетово-Јажинце, пријавил дека околу 12.15 часот...

Црна хроника 10.03.22 | 10:34

Тешка кражба на бензинска во Скопје, приведен крадецот

Денеска (10.03.2022) во 01.50 часот во кругот на студенски дом на подрачјето на Гази Баба е лишен од слобода Е.Б.(41) од Скопје. Тој се сомничи дека околу 01.30 часот извршил тешка...

Црна хроника 17.01.22 | 14:28

Обвинителството отвори постапка за двајца коишто ограбиле бензинска пумпа

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека сториле...

Црна хроника 14.01.22 | 10:56

Ограбиле бензинска пумпа во Катланово, па биле фатени со пленот в рака: Приведени двајца разбојници

Во заедничка акција на полициски службеници од полицискиот пункт од оперативната акција „Рефлекс“, мото патрола од Полициското одделение Петровец и Единицата за...

Балкан 14.10.21 | 15:25

Се снаоѓаат како знаат: Пензионер од Земун си отвори бензинска пумпа во дворот, кафанџија в кафана

Припадници на српското МВР од Полициската канцеларија за безбедност на реките ќе поднесат кривична пријава против 69-годишен маж, поради  сомнение дека сторил кривични...

Балкан 18.03.21 | 09:40

Србин во кафеана држел нелегална импровизирана бензинска пумпа

Српската полиција поднесе кривична пријава против човек на возраст од 34 години поради постоење сомнение дека сторил кривични дела недозволена трговија со акцизни...

Црна хроника 13.12.20 | 17:55

Напад на безниска пумпа на автопатот кај Петровец

Вчера во 21:40 часот во СВР Скопје, Н. И. (52) од Скопје пријавил дека околу 21:15 часот на бензиската пумпа на автопат Петровец- Скопје на подрачје на Гази Баба бил физички нападнат...

Црна хроника 03.11.20 | 13:45

Грабеж на бензиснска пумпа во Велес

Вчера околу 5.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на бензинска пумпа на ул. „Благој Ѓорев“ во новиот дел на Велес едно лице со закана од вработениот ги одзело парите...

Црна хроника 21.07.20 | 12:50

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил бидејќи...

Здравје 23.04.20 | 21:56

Вознемиреност кај охриѓани по информацијата дека осуммина вработени на бензинска пумпа се позитивни на Ковид-19

Сопственикот на бензинската пумпа каде што половина од вработените, дури осуммина се заразени со Ковид-19, нема да бара одговорност од нив, иако довеле во опасност голем...

Црна хроника 15.04.20 | 15:15

Kосовец најден починат на бензиска пумпа

Вчера на бензинска пумпа на улицата „Јадранска магистрала” бил пронајден починат Б.Р. (56) од Косово. Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица...

Црна хроника 20.09.19 | 08:37

Грабеж во „Окта“ фатен на камери

Двајца маскирани лица извршија грабеж во бензиската пумпа ба „Окта“ во скопската општина Сарај. Порталот Алмакос, објави видео снимка од грабежот, кој се случи на...

Црна хроника 04.06.19 | 15:57

Инцидент на бензинска пумпа во Скопје

Албански државјанин и скопјанец се степале на бензинска пумпа во Скопје, информира МВР. Според информациите на полицијата, вчера во 03:05 часот во СВР Скопје било пријавено...