Ознака: Бела ноќ
Култура 14.02.22 | 08:52

На 3 и 4 септември Бела ноќ во охридско-струшкиот регион: Организаторите најавуваат 40 часа забава и многу гости

На 3 и 4 септември во охридско-струшкиот регион ќе се одржи Бела ноќ во организација на локалните самоуправи на двата града и маркетинг агенцијата „Еуростеп“. Боби Јанкоски,...

Култура 25.09.21 | 23:46

Скопјани на Бела ноќ уживаа во музиката на Фолтин

Вечерва во Скопје е во тек манифестацијата „Бела ноќ“ која годинава се одржува по 17. пат. Една од главните атракции на годинешната Бела ноќ за граѓаните беше можноста...

Скопје 24.09.21 | 12:19

ЈСП со бесплатен превоз и ноќни линии за „Бела ноќ“

ЈСП Скопје и годинава ќе овозможи бесплатен јавен превоз по повод одржувањето на традиционалната културна манифестација „Бела ноќ 2021“. Во функција ќе бидат и дел од...

Култура 20.08.21 | 09:13

„Бела ноќ“ по 17. пат

Објавен е јавен повик за културната манифестација „Бела ноќ 2021“ која годинава ќе се одржи по 17-ти пат. Организаторот Град Скопје и ЈУ Универзална сала информираат дека...

Култура 26.09.20 | 23:39

Пандемијата не ги спречи скопјани да уживаат во традиционалната Бела Ноќ

Традиционалната културната манифестација Бела ноќ, вечерва се одржува на десетина локации во Скопје. Централниот настан „Скопските евергрини“ се одржува на паркингот...

Скопје 26.09.20 | 08:44

Вечерва „Бела ноќ“ во Скопје

Вечерва, по 16. пат, во Скопје ќе се одржи културната манифестација „Бела ноќ“. Една недела порано од вообичаеното на 10 локации (паркингот пред СРЦ Борис Трајковски, МКЦ,...

Култура 24.09.20 | 12:15

В сабота, на „Бела ноќ“ „Скопските евергрини“ на паркингот пред СРЦ Борис Трајковски

Културната манифестација Бела ноќ по 16-ти пат, в сабота на 26 септември, ќе се одржи во Скопје. Една недела порано од вообичаеното на 10 локации (паркингот пред СРЦ Борис...

Култура 23.09.20 | 10:24

„Бела ноќ“ во знакот на домашните уметници, со работно време на локалите до 24 часот

Со препораки за почитување на мерките против корона вирусот, културната манифестација Бела ноќ, по 16-ти пат, в сабота на 26 септември, ќе се одржи во Скопје. Една недела...

Култура 05.10.19 | 15:16

Што да гледате и каде да одите вечерва на „Бела ноќ“?

Концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д-видеомапинг и уште многу други културни содржини ќе бидат дел од годинешната јубилејна 15. „Бела ноќ“ во Скопје. На 15...

Скопје 04.10.19 | 12:39

Утре изменет сообраќаен режим поради манифестацијата „Бела ноќ“

На 05.10.2019 (сабота) со почеток од 19.00 часот, во организација на ЈУ Универзална сала Скопје, ќе се одржи традиционалната манифестација „БЕЛА НОЌ“, на платото пред Универзална...

Култура 02.10.19 | 14:07

Отворање на изложбата „Мал формат“ во КИЦ

Друштвото на ликовни уметници на Македонија во соработка со Културно информативниот центар КИЦ од Скопје, и Универзална сала во рамките на манифестацијата „Бела ноќ“...

Скопје 30.09.19 | 09:45

В сабота „Бела ноќ“ на 15 локации во Скопје

Во сабота, 5 октомври, концерти, изложби, кино, театарски претстави, 3Д видео мапинг и уште многу други културни содржини ќе бидат дел од овогодинешната јубилејна 15. „Бела...

Култура 22.08.19 | 14:28

Јубилејно 15. издание на културната манифестација „Бела ноќ“

Оваа година по 15-ти јубилеен пат, во организација на Град Скопје и ЈУ „Универзална сала“ – Скопје, се одржува културната манифестација „Бела ноќ“. За таа цел, распишан...