Ознака: бекстејџ
Естрада 27.02.21 | 19:49

Наум Петрески: Во минус сум 70.000 евра, живеме од платата на жена ми и пензијата на мајка ми

Поради пандемијата и рестриктивните мерки пејачите се без работа и рпилив на пари. Најпознатиот македонски фолк-пејач во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“...

Естрада 19.11.20 | 20:00

Велевска: Само што се запознавме

Кон почетокот на годинава фолк пејачката Елена Велевска јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот живот со сопругот...

Естрада 01.11.20 | 12:44

Добро е што постои развод: Јованка Житарова искрено за бракот, за Алјаска и за борбата за децата

Пејачката Јова, односно Јованка Житарова пред повеќе од еден месец го промовираше видеото за темата „Биди сама своја среќа“ кое што има над 300.000 прегледи на Јутјуб...

Музика Естрада 26.09.20 | 10:33

Елена Ристеска: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. Пејачката гостуваше...

Македонија 31.12.19 | 09:43

Мицкоски за приватниот живот: Ние сме едно среќно, стабилно просечно македонско семејство

Не одете онаму каде што ве води патот, наместо тоа одете каде што нема пат и оставете трага“ гласи изјавата на легендарниот Ралф Валдо Емерсон која што и ден денес се...

Ракомет 03.11.19 | 12:43

Душата ја дава за Душица: Карачиќ спремил прстен за македонската манекенка

Некогашниот вардарец хрватскиот репрезентативец Игор Карачиќ, кој летово се пресели во полскиот првак Келце, би можел наскоро да стане македонски зет. Тој наводно е...

Естрада 19.09.19 | 22:02

Понекогаш плачам тајно поради тоа што немам деца

Неговата животна приказна апослутно никого не може да остави рамнодушен. Подеми и падови, порази, изгубена љубов, професионални успеси, трнлив пат и вротглаво возење...