Ознака: бегство
Црна хроника 06.02.20 | 10:49

Агим Красниќи избега од затворот во Штип

Кондовецот Агим Красниќи од вчера е во бегство, тој не се вратил во затворот во Штип по викендов, дознава Алфа. Красниќи бил пуштен дома, но откако вчера не се вратил назад...

Свет 20.01.20 | 21:16

75 опасни затвореници, членови на банди, побегнаа од затвор во источен Парагвај

Седумдесет и пет затвореници избегале од затвор во источен Парагвај, во непосредна близина на границата со Бразил, соопштија локалните власти, цитирани од Би-Би-Си. Има...

Балкан 29.12.19 | 18:48

Жив во раце нема да им паднам: Малчанскиот бербер избега со нож во рака

Малчанскиот бербер денеска полицијата го лоцираше откако го вклучил својот мобилен телефон кој бил исклучен овие денови. Тој тргнал со Моника кон Ниш, но откако сфатил...

Црна хроника 14.11.19 | 12:36

Две лица украле 130.000 денари од обложувалница

Поднесено е обвинение против едно лице поради разбојништво во спортска обложувалница. Од Обвинителството информираат дека обвинетиот делото го сторил во соизвршителство...

Македонија 04.11.19 | 13:19

Оливер Спасовски бара одговорност од судиите за бегството на Спасов

Шефот на полицијата, Оливер Спасовски, со сериозни пораки но и со обвинувања кон судството и обвинителите околу бегството на Игор Спасов. Тој смета дека системот мора...

Македонија 01.11.19 | 20:26

Алфа ексклузивно дознава: Игор Спасов избегал во Холандија

Игор Спасов, осуденикот за убиството на Мартин Нешковски е избеган во Холандија, дознава неофицијално Алфа. Границата ја поминал на нелегален граничен премин, а потоа...

Црна хроника 30.10.19 | 15:56

Штипскиот суд го објави соопштението за случајот со бегалецот Игор Спасов

Штипскиот Основен суд попладнево се огласи преку соопштение за случајот со бегалецот Игор Спасов, кој од вчера се бара со меѓународна потерница за доиздржување на казната...

Црна хроника 20.09.19 | 11:35

Се обидел да избега од полицијата, но се сопнал и повредил

Во Полициска станица Струга вчера бил приведен М.М. од с.Радолишта, струшко. На место викано Радолишка Краста полициски службеници извршиле преглед на патничко возило...

Црна хроника 28.08.19 | 12:48

Прегазил старица во Кисела Вода и избегал

Вчера попладне, 80-годишна жена била прегазена во Кисела Вода при што се здобила со тешки телесни повреди и веднаш била хоспитализирана. „На 27.08.2019 во 19,30 часот било пријавено...

Македонија 18.07.19 | 14:19

Салиу: Дали следно Катица Јанева ќе бара лекување во странство?

Новинарот  Фуркан Салиу на неговиот Твитер коментирајќи го боледувањето на специјалната обвинителка и нејзиното непојавување  изминативе денови Катица Јанева прашува...

Црна хроника 17.04.19 | 15:29

Предупредувачки истрели вчера на албанската граница, еднo лице се дало во бегство

Синоќа кај гробиштата во с. Спас, дебарско, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор „Блато“ забележале лице како се движи...

Македонија 02.02.19 | 20:31

Имав намера да влезам во затвор, потоа дознав за плановите за мојата ликвидација

Најпрво бев со намера доколку власта оди до крај, да влезам во затвор, иако неправедно, со тотално луди пресуди. Но во последните денови добив информации за моја можна...

Македонија 02.02.19 | 16:17

Oд Македонија заминав во Албанија, власта нека ги открие деталите за бегството како што ветува

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, во неговото прво интервју по бегството и политичкиот азил кој го доби во Унгарија, за Сител ТВ вели дека...

Македонија 29.01.19 | 15:40

Снимките од бегството на Груевски во Албанија автоматски се избришале

Снимките кои ги бараше јавното обвинителство од своите колеги во Албанија за да утврди како избегал поранешниот премиер Никола Груевски, се избришале. Републичкиот...

Македонија 18.01.19 | 16:48

Влада: ЈО да ја заврши истрагата, пред правдата ќе бидат изнесени сите што учествувале или го помагале бегството на Груевски

Владата со внимание ја проследи реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикуваа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни...

Македонија 18.01.19 | 13:27

Невладините организации бараат политичка одговорност за бегството на Никола Груевски

Девет Невладини организации, денеска преку соопштение, повикаа на политичка одговорност за бегството на Никола Груевски. Тие потсетија дека побарале истрагите итно...

Црна хроника 17.01.19 | 14:19

Ќе се истражува кој помогнал во бегството на Војминовски

Јавното обвинителството би се вклучило со кривичен прогон против лица кои евентуално му овозможиле бегство на обвинетиот Никола Војминовски, осуден за нападот врз...

Балкан 02.01.19 | 12:48

Филмско бегство: Со кука и импровизирано јаже избегале од затвор

Со кука и импровизирано јаже, двајца затвореници вчера побегнале од атинскиот затвор „Коридалос“. Претходно ги пресекле решетките од ќелијата, стигнале до мал надворешен...

Македонија 31.12.18 | 14:31

Спасовски: Не смеевме да го следиме Груевски

Јавноста со право е гневна поради бегството на Никола Груевски, кое отвора прашања и за пропусти, како и за способноста на полицијата, признава министерот за внатрешни...

Македонија 25.12.18 | 08:36

Спасовски: Груевски не му побегна на МВР

Груевски не му побегна на МВР. Тоа е фактичката состојба. Јас не говорам за префрлување на топка, туку во овој случај да видиме каде ни е поразен тој систем, за да може...