Ознака: бегство
Црна хроника 30.05.22 | 17:24

При обид за бегство од полиција повреден навивач од Скопје

Навивач од Скопје, при обид да избега од полиција се здобил со повреди и е пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, а потоа бил задржан во полициска станица. Во...

Свет 10.05.22 | 15:09

Филмски крај на потерата по затворскиот пар: Примерната полицајка си пресуди пред апсењето, фатен нејзиниот љубовник криминалец

Полицијата во Индијана го пронашла и го фатила „исклучително опасниот“ затвореник кој на 29 април побегна со помош на полицајка која работела како затворски чувар....

Црна хроника 23.08.21 | 20:06

Спектакуларно бегство од затворот во Прилеп: Исчезнал додека во посета му дошле сопругата и мајката

Спектакуларно бегство се случило вчера во прилепскиот затвор, откако избегал 36-годишен затвореник од Гостивар, осуден на 20-годишна затворска казна. Бегството не е забележано...

Вести 05.07.21 | 11:08

Скопски дилер уапсен по 17 години поминати во бегство

Полициски службеници од Отсекот за потраги при единиците за внатрешни работи Кисела Вода и Чаир, во содејство со Единицата за интервентна полиција Скопје, вчера, на...

Македонија 06.06.21 | 08:57

Адвокатот на Мијалков: Нема причина за притвор, истрагата за наводното бегство покажа дека бегство воопшто немало

Адвокатот на Сашо Мијалков, Петре Василев, вели дека истрага заради наводното бегство на неговиот клиент, покажала дека бегство воопшто немало. Според Василев, со самото...

Македонија 05.06.21 | 15:46

Никој не е крив што го немало: Сашо Мијалков не бегал, туку најверојатно се криел во објектите зад неговата куќа

Го немало, ама не бегал, туку најверојатно бил во објектите блиски до куќата, сопственост на фирмата Ексико, во која Сашо Мијалков живеел. Ова се клучните наоди на обвинителската...

Здравје 29.04.21 | 13:13

Позната причината за бегството на пациентот од штипската модуларна болница кој потоа почина

Состојба на хипоскија, односно недостаток на кислород во мозокот е причина за бегството на 75-годишниот пациент од Пробиштип од штипската модулнарна болница, кој на...

Црна хроника 24.04.21 | 23:31

Спектакуларен обид на возач да избега од полициска конторла

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како еден возач се обидува да им избега на полицајците што го контролираат неговиот автомобил. Додека полицаецот...

Црна хроника 22.04.21 | 12:30

Затворската полиција е одговорна за бегството, ние постапивме по протокол, велат од Кривичен суд

Од Основниот Кривичен суд Скопје за веста дека избегало осомничено лице кое се спроведувало до судот, ја информира јавноста дека станува збор за настан што се случил...

Македонија 20.04.21 | 13:12

Рашковски веќе се обидел да прикрива траги и да влијае врз сведоци, патувањето во Мексико сомнеж за организирање бегство

Патувањето во Мексико на поранешниот генерален секретар на Владата, Драги  Рашковски, е една од причините поради која обвинителката Ивана Трајчева, се  сомнева дека...

Црна хроника 04.03.21 | 12:22

Не ѝ застанал на полицијата, додека бегал удрил во службено возило

Вчеравечер во 23.40 часот, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Ѓ.(30) од село Мрзенци, гевгелиско и Л.Б.(23) од Гевгелија. Околу 19.50 часот на Автопатот А1 – клучка Миравци,...

Македонија 22.02.21 | 08:28

Пандов: Оливер и сега бе пајак? Ми текна, притвори го Миле!

Во јавноста не стивнуваат реакциите по веста дека МВР не може да го пронајде Сашо Мијалков откако му беше одреден куќен притвор во текот на викендот. Аналитичарот Александар...

Македонија 13.11.20 | 17:18

ВМРО-ДПМНЕ: По вакво бегство на убијци на деца, министер за внатрешни дава оставка

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски поради, како што велат од партијата или свесно дозволил еден од обвинетите за убиството кај...

Свет 20.10.20 | 14:18

Ја распарчи шведската новинарка и телото го фрли во море: Убиецот се обиде да побегне од затвор

Осудениот дански убиец, кој уби шведска новинарка за време на интервју во својата подморница и го фрли нејзиното распарчено тело во морето, денеска избега од затвор. 49-годишниот...

Свет 02.08.20 | 22:55

Како на филм: Побегнале од затвор од 12 кат со вразани чаршави

Бегство од затвор како на филм се случи во затвор во Оклахома. Двајца затвореници побегнаа од затворот на 12 кат откако врзааа чарашави во јазол. Бегството било до толку...

Македонија 08.05.20 | 09:21

Чулев: Ќе побарам од ЈО да бидат преземени мерки за да се спречи бегство на Ден Дончев

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев синоќа во своето гостување во телевизија Алфа потенцираше дека ќе побара од ЈО да бидат преземени мерки за да се спречи бегство...

Црна хроника 16.04.20 | 12:48

Детето кое завчера по пет дена потрага го најдоа во Кавадарци, пак побегнало од домот

Момчето на возраст од девет години, по кое се трагаше пет дена во Кавадарци, откако полицијата го пронајде во вторникот, вчера, по само еден ден, повторно побегнало. Се...

Свет 12.02.20 | 21:27

Русинки избегаа од болнички карантин во Русија

Две Русинки кои се наоѓале во болнички карантин во Русија поради сомнеж за инфекција со коронавирусот додека престојувале во Кина, изјавија дека избегале од болница...

Црна хроника 08.02.20 | 15:33

Ја исекол решетката и избегал од Идризово

Затвореник од Албанија, осуден на доживотна казна затвор изутрината избега од Казнено поправниот дом во Идризово. Според одговорното лице во затворот, осудениот А.Д....

Црна хроника 06.02.20 | 13:37

Освен Красниќи, од затворот во Штип избегал уште еден затвореник

Кондовецот Агим Красниќи по викенд-отсуство не се вратил во затворот во Штип, каде што издржуваше 15-годишна казна затвор. За ова затворот ги известил Управата за извршување...