Ознака: бегство од затвор
Црна хроника 01.07.22 | 10:46

Фатен бегалец од Шутка

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје, вчера во 16:50 часот, на улица „Владимир Полежановски“ во Скопје, го...

Црна хроника 10.02.22 | 10:21

„Тигрите“ фатија 32-годишен штипјанец кој избегал од затвор

На ул.„Черења“ во Штип, синоќа во 19.25 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги во содејство со Специјална антитерористичка единица „Тигар” го лишиле од...

Балкан 26.04.21 | 19:16

Филмско бегство од српски затвор, дупката ја ископале со две лажици украдени од менза

Дирекцијата за извршување на кривични санкции суспендираше четворица припадници на Службата за безбедност од Окружниот затвор во Крушевац по утврдените пропусти...

Црна хроника 22.02.21 | 17:03

Затвореник избеган од затворот во Струга, го нашле во Охрид

Вчера во 19:00 часот на Плоштадот „Крушевска Република“ во Охрид бил лишен од слобода и приведен А. К. (46) од Охрид. Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор...

Црна хроника 16.10.20 | 13:48

Фатен скопјанец-бегалец, вратен е во затвор

Осуден скопјанец по кого била распишана потерница за бегство од затвор, денеска претпладне бил проведен за доиздржување на казната. Како што соопшти МВР, во 10:35 часот...

Калеидоскоп 01.10.20 | 11:35

Дали е ова најдлудото бегство од затвор?

Овој невообичаен обид за бегство од затвор доаѓа, каде ако не, од Русија, а се случува додека затвореникот чека судење. Тој забележува дека над себе има само штици и со...

Калеидоскоп 04.08.20 | 08:52

Додека ја фатиле ископала три тони земја – мајка копала тунел за синот во затвор

Во Украина, една 51-годишна жена се обидела да ископа подземен тунел, со цел да го ослободи синот кој е во затвор. Сега и самата таа се соочува со затвор. Жената, чиешто...

Македонија 15.11.19 | 15:31

Десковска: Одговорноста за бегството на Спасов да се бара кај судовите

Одговорноста за тоа каде е Игор Спасов треба да ја бараме кај оние кои се предмет на денешната прес-конференција, тоа се судовите, рече денеска министерката за правда...

Црна хроника 14.10.19 | 13:27

Чуварите застанале да купат сендвичи, затвореник од „Идризово“ им побегнал од комбето

Триесет и седум годишен затвореник од затворот во Идризово успеал да им побегне на своите чувари кои го враќале од болница каде што бил на редовна здравствена проверка....

Црна хроника 15.01.19 | 10:50

Затвореник избеган од „Идризово“ фатен и вратен во затвор

Гостиварската полиција го пронајде и уапси затвореникот кој во ноември минатата година избега од затворот во Идризово. Вчера околу 13.00 часот полициските службеници...